10 powodów, dla których warto odwiedzić Japonię

10 powodów, dla których warto odwiedzić Japonię

Kraje:
Japonia

1. Zobaczysz krwistoczerwone klony

Jeśli planujesz podróż jesienią, zobaczysz Japonię mieniącą się setkami barw! Żółć, pomarańcz, czerwień, brąz i dziesiątki odcieni tych kolorów. Od września do początku grudnia Japończycy celebrują momijigari czyli podziwianie czerwieniących się liści klonów czyli momiji.

2. Poczujesz prawdziwy zapach wiosny

Od marca japońskie biurowce pustoszeją, a tłumy kierują się w stronę parków. Kolorem przewodnim staje się różowy, a zapach kwiatów unosi się w powietrzu. Radośni Japończycy popijają sake na świeżym powietrzu. Oznacza to, że nadeszło święto hanami, a w Kraju Kwitnącej Wiśni… zakwitły…wiśnie. Tysiące drzewek wiśni!!!

3. Poznasz tradycyjną architekturę

Pierwsze zamki budowano już w VII-VIII wieku, ale większość fortyfikacji pochodzi z XIV-XV wieku. Zamek Himeji jest skarbem narodowym Japonii figurującym na Liście UNESCO. Ze względu na finezyjny wygląd i białe mury otrzymał romantyczny przydomek Zamek Białej Czapli.

4. Zrelaksujesz się w gorących źródłach

Ukształtowana przez wulkany Japonia jest pełna gorących źródeł (onsen). Po wizycie w bulgocącym, gorącym onsenie – jedno jest pewne – zdrowy, głęboki sen (on-sen!).

5. Dowiesz się, że Japonia to nie tylko sushi

Japonia to wymarzone miejsce dla smakoszy. Charakterystyczne dla Kraju Kwitnącej Wiśni jest oczywiście sushi, ale każda wyspa lub region szczyci się lokalną specjalnością (meibutsu). Tutaj dba się o składniki i sposób podania. Stir-fry z gorzkim melonem, pierożki z ośmiornicą, japońska wołowina, ramen, pyszne okonomiyaki czyli pikantne placki, owoce morza, sake, wyśmienite tempury. Tutaj się nie je, tutaj się celebruje jedzenie.

6. Nakręcisz sie poztywnie w Tokio

Tokio wciąż się zmienia i zaskakuje. Miłośnicy sztuki, dobrego jedzenia, najnowszych trendów, architektury, teatru, ogrodów, elektroniki czy fani salonów gier. Ta metropolia każdego zaczaruje.

7. Poznasz dawny styl życia Japończyków

Pobyt w ryokanie czyli tradycyjnej gospodzie to wyjątkowe doświadczenie. Nocleg na futonie (materacu na matach tatami), kąpiel w o-furo (japońskiej wannie), grillowana ryba czy ryż na śniadanie, yukaty przypominające kimono, tradycyjne sandały getta to tylko kilka sposobów na poznanie kultury i stylu życia Japończyków.

8. Odwiedzisz dzielnicę gejsz w Kioto

Kioto było przez ponad tysiąc lat cesarską stolicą Japonii. Wznosi się tu ponad tysiąc buddyjskich świątyń. Wielowiekowa architektura sakralna i surowe ogrody zen. Religijność i tradycja parzenia herbaty kontra domy gejsz. Witamy w Kioto!

9. Przemierzysz mistyczne szlaki

Wyobraźcie sobie wędrówkę przez zaczarowany las. Las porośnięty zielonym mchem z wysokimi cedrami, wielkimi paprociami, poprzecinany strumykami i wodospadami. To właśnie Kumano Kodo. Od ponad tysiące lat pielgrzymi przemierzają ścieżki tej trasę łączącej świątynie buddyzmu.

10. Odkryjesz sztukę współczesną Japonii

Naoshima, wyspa na Morzu Wewnętrznym, przypomina olbrzymie muzeum na wolnym powietrzu mieszczące budowle i instalacje czołowych międzynarodowych twórców, którzy pragną wyeksponować jej naturalne piękno. Zdjęcie z żółtą rzeźbą „Dyni” Kusamy Yayoi obowiązkowe!!!

Ulubione kierunki podróżników
WSZYSTKIE KOLORY KENTE
15 dni
8 osób
od 5690 USD + bilet lotniczy
KENYA BREAK
8 dni
6 osób
od 1550 USD + bilet lotniczy
WIELKA MIGRACJA SERENGETI
12 dni
6 osób
od 2950 USD + bilet lotniczy
KILIMANJARO MACHAME ROUTE
8 dni
6 osób
od 4190 USD + bilet lotniczy

Darmowa 45-minutowa konsultacja online z naszymi Ekspertami od Podróży dostępna przez platformę Teams

789229983