Namibia – dlaczego warto pojechać

Namibia – dlaczego warto pojechać

Kraje:
Kategoria:
AfrykaPiękna AfrykaPodróże

Namibia zachwyca i przyciąga jak magnes! Jest wyjątkowa pod wieloma względami – tak my, miłośnicy wypraw reagujemy na myśl o tym jednym z najmłodszych i najbezpieczniejszych krajów Afryki. Dzikie, wielobarwne i surowe krajobrazy zachwycają i są niewątpliwym obiektem westchnień wielu fotografów.

Poczujcie na początek klimat przestrzennego ogromu! – Namib i Etosha!

Terytorium Namibii pokrywają rozległe tereny pustyni Namib – najstarszej pustyni świata. Ogromne przestrzenie piaszczystego krajobrazu zachwycają swoją złotą barwą a światłocienie wraz ze zmieniającą się porą dnia dodają kolorom zaognienia. Całość wygląda jak płonący spektakl natury, z wydmami w kolorze ceglastym, czerwonym i pomarańczowym. W roli głównej najwyższa na świecie piaskowa wydma -Dune 7, (340 m).

Mimo ekstremalnych warunków atmosferycznych, na pustyni Namib żyje wiele dzikich zwierząt od nosorożców, przez słonie, lwy, zebry, szakale, strusie, a kończąc na antylopach Oryks.

W Namibii przymiotnika „naj” używać można do wielu opisów.

Park Narodowy Etosha jest jednym z największych parków narodowych na świecie. Skupiony jest wokół wyschniętego solniska. Wycieczki objazdowe po tak ogromnym i zróżnicowanym krajobrazowo parku narodowym zwykle gwarantują kameralność – bez problemu można wybrać mało uczęszczany szlak turystyczny i skupić się na wypatrywaniu dzikiej zwierzyny, np. rzadko spotykanego na świecie, a właśnie tutaj żyjącego nosorożca czarnego.

W Namibii ma miejsce ogrom piękna natury, ale również tradycji i kultury afrykańskiej.

Odwiedzenie wioski Himba to obowiązkowy punkt na liście namibijskiej wycieczki. Cennym przeżyciem jest możliwość zanurzenia się w unikatowych zwyczajach i kulturze, która przetrwała przez wieki. Wraz z przyjazdem na tę niezwykłą ziemię, wchodzi się w interakcję z ludźmi, którzy żyją w pełnej harmonii z naturą, celebrują swoją pracę i swoje wartości.
Podobnie jak inne kierunki wypraw w głąb Afryki, ten, namibijski jest wręcz hipnotyzujący. Połączenie zadziwiających widoków, kolorowych krajobrazów, jakie oferuje Namibia z wizytą w tradycyjnej wiosce Himba pozwala nabrać dystansu i otwartości do świata – jest jakby oknem do przeszłości, do czasów, w których życie było proste a natura nie dotknięta cywilizacją.

Polecamy i zachęcamy Was do wybrania się z nami w podróż do Namibii.

Namibia _ dlaczego warto
http://Namibia%20_%20dlaczego%20warto
Ulubione kierunki podróżników
WSZYSTKIE KOLORY KENTE
15 dni
8 osób
od 5690 USD + bilet lotniczy
KENYA BREAK
8 dni
6 osób
od 1550 USD + bilet lotniczy
WIELKA MIGRACJA SERENGETI
12 dni
6 osób
od 2950 USD + bilet lotniczy
KILIMANJARO MACHAME ROUTE
8 dni
6 osób
od 4190 USD + bilet lotniczy

Darmowa 45-minutowa konsultacja online z naszymi Ekspertami od Podróży dostępna przez platformę Teams

789229983