RPA – niezapomniane atrakcje podczas pierwszej wizyty

RPA – niezapomniane atrakcje podczas pierwszej wizyty

Kraje:
Kategoria:
AfrykaKapsztad

Dobry plan wycieczki to klucz do tworzenia niezapomnianych wspomnień!

Podpowiemy Wam co zobaczyć, gdzie pojechać, by podróż do RPA i każda chwila tu była bezcenna i stanowiła niezapomniane doświadczenie.

RPA to jeden z najbardziej fascynujących i kolorowych krajów na świecie – posiada 11 oficjalnych języków, a jego społeczeństwo składa się z wielu etnicznych i kulturowych grup.

Ogromna przestrzeń RPA zaspokoi tych, którzy lubią uciec od zgiełku miasta i zanurzyć się w dzikiej przyrodzie a także wszystkich, którzy w wielkomiejskim klimacie szukają nowych doznań kulturalnych i kulinarnych.

Niewątpliwie łącznikiem i tematem obecnym na każdym kroku i miejscu wyprawy do RPA jest historia. Z jednej strony jest to historia naturalna, nierozerwalnie związana z dziką przyrodą a z drugiej – polityczna, naznaczona walką z apartheidem.

Ruszajmy!

Zacznijmy wyprawę od Przylądka Dobrej Nadziei, dawnego punktu odniesienia dla żeglarzy podróżujących do Indii, gdzie cisza, spokój rozległych plaż oraz bogactwo natury pozwala odkrywać swoje dzikie tajemnice. Mówi się, że tu morze spotyka się z górami tworząc malownicze krajobrazy. Wejście na latarnię morską pozwala ujrzeć te rozciągające się wkoło i kojące duszę widoki. Zanurzenie się w klimacie przylądka to okazja do obcowania z przyrodą i obserwowania zwierząt w ich naturalnym środowisku – to jedyne miejsce na kontynencie, gdzie spotkać można pingwiny.

Tereny są przeogromne! Można jechać godzinami nie spotykając na drodze nikogo i myśląc jedynie o tym, że ziemia pod stopami nadal kryje jedne z największych na świecie pokładów diamentów.

W Kapsztadzie czeka nas mnogość doznań związanych z eksploracją różnych kultur i stylów życia. Wysokie budynki, kolorowe dzielnice, widok na ocean, na którym pływają statki i jachty – to charakterystyczny obraz dla Kapsztadu. To chyba najbardziej europejskie z afrykańskich miast, gdzie na każdym kroku można znaleźć wspomnienia kolonialnej przeszłości, ale także próby przystosowania się do nowej rzeczywistości czego dobrym przykładem jest np. niedawno otwarte muzeum sztuki afrykańskiej Zeitz MOCAA, w zaadaptowanym silosie portowym, czy Muzeum Sztuki Południowoafrykańskiej, które prezentuje dzieła sztuki artystów afrykańskich – malarstwo, rzeźbę, grafikę i fotografię.

Góra Stołowa uchodząca za symbol miasta jest najważniejszą atrakcją turystyczną miasta – zachwyca panoramą, ale też daje podróżnikom cały wachlarz doświadczeń, które mogą tam przeżyć. Rozpościerający się widok na całe miasto, ocean oraz Półwysep Przylądkowy zapiera dech w piersiach i sprawia, że w głowie pojawiają się euforyczne myśli o wolności i jedności z przyrodą – to swoista podróż w głąb siebie – można by rzec!

Duszę rozpieszczać można w RPA na wiele sposobów. Również o niezapomniane doznania dla podniebienia tu nie trudno. RPA jest ósmym największym importerem wina na świecie. Czytaj: To raj dla miłośników wina! Klimatyczne wzgórza regionu winiarskiego Western Cape to miejsca gdzie skosztować można unikatowych i doskonale zbalansowanych win, powstających dzięki wyjątkowo korzystnym warunkom klimatycznym i ręcznej pracy winiarzy. Wycieczki do RPA w temacie winiarskim, połączone z degustacją trunku, ale także ze specjałami regionu takimi jak oliwy, brandy i czekolady, cieszą się dużym zainteresowaniem turystów.

Na hasło „dzika przyroda RPA, dostępna i najbardziej zorganizowana dla turysty” odpowiemy szybko – Park Narodowy Krugera! Położony jest na granicy z Mozambikiem. Park został objęty ochroną jako jeden z pierwszych w Afryce. Kultowy Kruger to ogromny obszar z niespotykanymi w żadnym innym parku, asfaltowymi drogami, umożliwiającymi szybkie samodzielne (self drive) przemieszczanie się. Park ma rozbudowaną bazę turystyczną ale przy tym gwarantuje też niespotykaną mnogość gatunków na swoim niewielkim obszarze (słonie, żyrafy, lwy, gepardy, hipopotamy a także rzadkie ptaki i wiele innych dzikich zwierząt)

Warty zobaczenia jest tez Park Narodowy Pilanesberg – to miejsce wydaje się być magiczne! Powstało w wyniku spektakularnej erupcji wulkanu wiele milionów lat temu. Ta nietypowa historia tworzy unikalny krajobraz, gdzie góry wulkaniczne otaczają liczne jeziora i doliny, tworząc idealne środowisko dla bogatej flory i fauny.

Piękne dzikie krajobrazy, historia państwa znana na całym świecie, wielokulturowość ludności zamieszkującej koniec Afryki to wszystko składa się na wyjątkowość RPA.

Każda podróż zachęca do kolejnej wycieczki do RPA 😊

Ulubione kierunki podróżników
WSZYSTKIE KOLORY KENTE
15 dni
8 osób
od 5690 USD + bilet lotniczy
KENYA BREAK
8 dni
6 osób
od 1550 USD + bilet lotniczy
WIELKA MIGRACJA SERENGETI
12 dni
6 osób
od 2950 USD + bilet lotniczy
KILIMANJARO MACHAME ROUTE
8 dni
6 osób
od 4190 USD + bilet lotniczy

Darmowa 45-minutowa konsultacja online z naszymi Ekspertami od Podróży dostępna przez platformę Teams

789229983