Wspinaczkowa północ Kenii

Wspinaczkowa północ Kenii

Kraje:
Kenia
Kategoria:
GóryPółnoc KeniiWspinaczka

Co przychodzi Ci do głowy, kiedy myślisz o oryginalnej destynacji na wspinaczkę skałkową? Nam coraz częściej na myśl przychodzi północ Kenii! ?

Oczywiście fundamentalnym miejscem dla wspinaczki w Kenii jest Mount Kenya. Tu do dyspozycji wspinacza istnieje kilka opcji – forma czysto trekkingowa, bez wspinania w skale, pozwala osiągnąć trzeci co do wysokości wierzchołek masywu – Point Lenana (4985 m n.p.m.). Coraz większą popularnością i zainteresowaniem cieszą się jednak 2 główne szczyty w postaci wygasłych, bazaltowych pozostałości wulkanicznego stożka – Batian (najwyższy wierzchołek, 5199 m n.p.m.) oraz Nelion (5188 m n.p.m.). Te osiągalne są jedynie drogą wspinaczkową. Mamy ogromne szczęście, że Flow Africa reprezentuje Grzegorz Kępski – autor prekursorskiej trasy wspinaczkowej na Mt. Kenii, o nazwie Kraków 2000! ?

Przemierzając kenijskie bezdroża w kierunku północnym, pozostawiając wysokogórski masyw Kenii przenosimy się w tereny oryginalne wspinaczkowo, warte jednak uwagi! W niedalekiej odległości od słynnego Rezerwatu Przyrody Samburu znajduje się ściana zasługująca na widnienie jako tapeta urządzenia mobilnego każdego szanującego się wspinacza ? Piękna skała Ololokwe i znajdujące się nieopodal formacje skalne o nazwie „Cat & Mouse” to miejsca, w które warto zaszyć się na parę dni z uprzężą, butami wspinaczkowymi i liną. Dość powiedzieć, że światowej sławy wspinacz, Alex Honnold, spędził trochę czasu w tym regionie w 2016 r. przygotowując się w bezludnych obszarach wspinaczkowych do wyjątkowego wyczynu, którego dokonał krótko po wizycie w Kenii – solowej wspinaczki (bez asekuracji!) na ponad kilometrowej wysokości ścianę El Capitan w kalifornijskim parku Yosemite. Jeśli jeszcze nie udało Ci się obejrzeć nagrodzonego Oscarem filmu „Free Solo” o tym wyjątkowym osiągnięciu, polecamy serdecznie ten obowiązkowy obraz dla każdego maniaka wspinaczki!

Wypoczynek w ecolodge Desert Rose to wyśmienita okazja do treningu wspinaczki. Podczas lekkich trekkingów po lokalnych ścieżkach natknąć się można na masywne, wolnostojące skały w sawannowym krajobrazie. Te dziewicze tereny tylko czekają na amatorów popularnej formy wspinaczki – boulderingu! ? Jako zespół Desert Rose i Flow Africa czekamy na pierwszą ekipę wspinaczkową, która poprowadzi pionierską trasę od podnóży aż na szczyt majestatycznej ściany Kerkel!

Ulubione kierunki podróżników
WSZYSTKIE KOLORY KENTE
Burkina Faso, Ghana
od 1 do 12 osób
KENYA BREAK
Kenia
od 1 do 12 osób
WIELKA MIGRACJA SERENGETI
Tanzania
od 1 do 12 osób
KILIMANJARO MACHAME ROUTE
Tanzania
od 1 do 12 osób

Darmowa 45-minutowa konsultacja online z naszymi Ekspertami od Podróży dostępna przez platformę Teams

789229983