Ekspres Afryka

RVR-Tanzania-HRes

Ekspres Afryka

Przemierzaj Południową Afrykę z okna jednego z najbardziej luksusowych pociągów na świecie.
Kraje
RPA, Zimbabwe, Botswana
Chcę jechać
Kraje
RPA, Zimbabwe, Botswana
Chcę jechać

Rok 1985, RPA – przedsiębiorca Rohan Vos wpada na pomysł zakupienia oraz odrestaurowania zabytkowych wagonów i parowej lokomotywy z czasów wiktoriańskich. Początkowo idea eleganckiego, mobilnego domku letniskowego szybko przekształciła się w prężnie działający projekt pod szyldem „Duma Afryki”.

Rovos Rail to  luksusowe pociągi – hotele łączące miasta RPA z innymi krajami Afryki. Każdy wyposażony jest w 36 sypialni z łazienkami, 2 restauracje, a także lounge i wagon obserwacyjny na końcu składu pociągu. Styl wiktoriański, elegancki dress-code oraz brak telewizorów na pokładzie  pozwalają przenieść się w czasie i poczuć wyjątkowo. Dodatkowych emocji dostarczy otoczenie pięknej afrykańskiej przyrody. Prawdziwa sentymentalna podróż niczym z innej epoki!

Program podróży
test
Program podróży
Dzień 1
WYLOT Z WARSZAWY DO RPA - LĄDOWANIE W JOHANNESBURGU

Popołudniowy wylot do RPA z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

Dzień 2
JOHANNESBURG - PRETORIA

Lądowanie w Johannesburgu w godzinach porannych. Spotkanie z lokalnym kierowcą – przewodnikiem. Przejazd do Pretorii – administracyjnej stolicy RPA, zwanej miastem jakarand, ze względu na dużą ilość rosnących tu pięknych, kwitnących na fioletowo drzew. Zwiedzanie Pretorii. W programie min. Pomnik Vorttrekkera, upamiętniający Wielką Wędrówkę Burów, dom Paula Krugera, Union Buildings – monumentalna siedziba rządu południowoafrykańskiego a także Pomnik Nelsona Mandeli, spod którego rozciągają się piękne widoki na śródmieście. Zakwaterowanie w butikowym, eleganckim, hotelu. Czas wolny na odpoczynek, lub w razie takiej potrzeby – samochód z przewodnikiem dostępne będą do Państwa dyspozycji do godziny 22:00.

Wyżywienie
śniadanie/lunch/kolacja
Zakwaterowanie

Irene Lodge by Marriott, http://www.irenecountrylodge.co.za/

Dzień 3
ODJAZD POCIĄGU ROVOS RAIL

Wczesne śniadanie w hotelu. Przejazd na Dworzec Capital Park. O 08:30 rejestracja i zakwaterowanie się w  pociągu ROVOS RAIL. „Duma Afryki” –  luksusowe pociągi – hotele, już od niemal 30 lat łączące miasta RPA z innymi krajami południowej Afryki. Każdy wyposażony jest w 36 sypialni z łazienkami, 2 restauracje, a także lounge i wagon obserwacyjny na końcu składu pociągu. Styl wiktoriański, elegancki dress-code oraz brak telewizorów na pokładzie  pozwalają przenieść się nieco w czasie i poczuć wyjątkowo. Dodatkowych emocji dostarczy otoczenie pięknej afrykańskiej przyrody. Prawdziwa sentymentalna podróż niczym z innej epoki!

Wyżywienie
śniadanie/lunch/kolacja
Zakwaterowanie

Pociąg Rovos – (Pullman Suite / za dopłatą DeLuxe Suite)

Dzień 4
ROVOS RAIL – DZIEŃ RELAKSU NA POKŁADZIE

Dzień będzie spędzony w całości na pokładzie pociągu. Możliwość odpoczynku, delektowania się pyszną kuchnią afrykańską i wykwintnymi drinkami podczas podziwiania wspaniałych widoków zza okna. Około 13:00 przekroczenie linii Zwrotnika Koziorożca. Popołudniowa herbatka serwowana w wagonie obserwacyjnym. Wykwintne lunch i kolacja serwowane w restauracji.

Wyżywienie
śniadanie/lunch/kolacja
Zakwaterowanie

Pociąg Rovos – (Pullman Suite / za dopłatą DeLuxe Suite)

Dzień 5
ROVOS RAIL – SAFARI W PARKU NARODOWYM HWANGE

Śniadanie w pociągu. Kontynuacja przejazdu na północ. Pociąg przejeżdżać będzie wzdłuż wschodniej części Parku Narodowego Hwange – największego parku Zimbabwe. Po lunchu, około godziny 15:00 pociąg zatrzyma się przy luksusowym Campie Safari The Hide. Wyjazd samochodem 4×4 na safari, będące niepowtarzalną okazją do podziwiania wspaniałej przyrody. Hwange jest domem dla żyraf, lwów, zebr oraz licznej populacji słoni. Park, z uwagi na swoje rozmiary, cechuje się zróżnicowanym krajobrazem: od półpustyni, przez sawanny, po tereny skaliste i lasy akacjowe. Pod wieczór powrót do pociągu na kolację i nocleg.

Wyżywienie
śniadanie/lunch/kolacja
Zakwaterowanie

Pociąg Rovos – (Pullman Suite / za dopłatą DeLuxe Suite)

Dzień 6
PRZYJAZD NAD WODOSPADY WIKTORII

Śniadanie na pokładzie pociągu. Przyjazd do Victoria Falls, zakończenie podróży pociągiem Rovos. Spotkanie z lokalnym kierowcą – przewodnikiem. Przejazd do hotelu. (Doba hotelowa rozpoczyna się o 14:00.) Hotel Batonka Guest Lodge to elegancka posiadłość w stylu kolonialnym położona blisko wszystkich atrakcji miasteczka.

Czas na odpoczynek po podróży. Możliwość zakupów rękodzieła w licznych pobliskich sklepikach. Możliwość zorganizowania fakultatywnych atrakcji takich jak wizyta w lokalnej wiosce czy rejs po rzece Zambezi o zachodzie słońca (informacje u obsługi Lodge).

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Batonka Guest Lodge, http://batonkaguestlodge.com/

Dzień 7
DZIEŃ NAD WODOSPADAMI – LOT HELIKOPTEREM

Po śniadaniu przejazd do Victoria Falls Rainforest National Park. Zwiedzanie z przewodnikiem przepięknych Wodospadów Wiktorii. Spacer po Parku Narodowym, oglądanie kurtyny wodospadów liczącej ponad 1,7 kilometra długości z najwyższym punktem 109 metrów wysokości. Niepowtarzalna okazja podziwiania jednego z siedmiu naturalnych cudów świata. Widok katarakt wodospadu oraz bujnej roślinności nawadnianej przez mgiełkę powstałą przy spadku ogromnej masy wody z dużej wysokości zapiera dech w piersiach. Przewodnik opowie o tym, jak utworzyły się słynne wodospady oraz o lokalnych zwyczajach i tradycjach z nimi związanych. Po południu przejazd na helipad, skąd rozpocznie się około 12-minutowy lot helikopterem nad Wodospadami Wiktorii (Niezapomniane widoki majestatycznych wodospadów oraz okolic – rzeki Zambezi i Parku Narodowego Zambezi). Wieczorem przejazd na kolację w klimatycznej restauracji BOMA. Oferuje ona barbecue w afrykańskim stylu –  bufet serwujący m.in. guźca, antylopy, kudu, strusia czy krokodyla. Podczas posiłku  występy miejscowych muzyków i tancerzy. Trochę folkloru, ale w ciekawym, nietypowym wydaniu. Powrót do hotelu na nocleg.

Wyżywienie
śniadanie/kolacja
Zakwaterowanie

Batonka Guest Lodge, http://batonkaguestlodge.com/

Dzień 8
PARK NARODOWY CHOBE – SAFARI ŁODZIAMI

Śniadanie w hotelu. Następnie przejazd w stronę granicy zimbabweńsko – botswańskiej, w miejscu gdzie stykają się granice czterech państw – Zimbabwe, Botswany, Namibii i Zambii. Przyjazd do Kasane a następnie do komfortowej Chobe Game Lodge położonej w granicach Parku Narodowego Chobe. Najstarszy w Botswanie park narodowy słynie z jednej z największych na świecie żyjącej tu populacji słoni. Zakwaterowanie w lodge. Z tarasów widokowych rozpościerają się piękne widoki na okolicę. Popołudniowe safari łodziami po rzece Chobe – szansa zobaczenia nie tylko słoni, ale też bawołów, krokodyli i innych zwierząt, w tym wielu gatunków ptaków. Niezapomniane kolory późnym popołudniem, kiedy najwięcej zwierząt przychodzi nad rzekę napić się wody. O zachodzie słońca powrót do lodge na kolację.

Wyżywienie
śniadanie/lunch/kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 9
PN CHOBE – DELTA OKAWANGO

Poranne safari samochodowe 4×4 po Parku Narodowym Chobe. Wypatrywanie zwierząt o poranku, kiedy przyroda budzi się do życia. Powrót do lodge na śniadanie. Po śniadaniu pozostawienie twardych walizek w lodge (do transportu kurierem lotniczym) a następnie przejazd na „lekko” na lotnisko w Kasane i przelot słynnej na całym świecie Delty Okawango. Delta Okawango to unikalny w skali światowej ekosystem stworzony przez rzekę Okawango, która nigdy nie dopływa do żadnego oceanu ani jeziora. Setkami małych kanałów rozlewa się po olbrzymim obszarze tworząc podmokłe obszary – doskonałe miejsce do życia dla setek tysięcy zwierząt – a następnie jej wody coraz bardziej wsiąkają ostatecznie przechodząc w obszar pustynny. To największa delta śródlądowa na świecie. Zakwaterowanie w kameralnym, ekskluzywnym kampie Mma Dinare. Popołudniowe safari samochodami 4×4 po delcie – wypatrywanie żyjących tu zwierząt. Powrót do kampu na kolację i noc w prawdziwie afrykańskiej głuszy.

Wyżywienie
śniadanie/lunch/kolacja
Dzień 10
DZIEŃ W DELCIE OKAVANGO

Przepiękny dzień spędzony w całości w magicznej Delcie Okawango. Poranne safari lokalnymi łódkami (w zależności od poziomu wody). Zapewniają one sprawne podróżowanie przez rozlewiska. Popołudniowe safari łodziami lub samochodami i wypatrywanie kolejnych zwierząt, dla których delta jest gościnnym domem. Pomiędzy safari odpoczynek w eleganckim campie. Obsługa campu zadba o Państwa i zorganizuje Państwu czas.

Wyżywienie
śniadanie/lunch/kolacja
Dzień 11
DELTA OKAVANGO – WYLOT DO POLSKI

O poranku jeszcze jedno safari w Delcie Okawango. Pożegnanie z magiczną deltą obserwując zmieniającą się wraz z nastawaniem dnia przyrodę. Powrót na smaczne śniadanie do kampu, chwila na odpoczynek a następnie transfer na lotnisko w Maun. Jeśli oddawaliście Państwo swoje walizki – tu je odbierzecie. Około południa wylot do Johannesburga. Przesiadka na lot do Polski.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Dzień 12
PRZYLOT DO WARSZAWY

Przesiadka w jednym z Europejskich portów lotniczych a następnie kontynuacja lotu do Warszawy. Lądowanie w Warszawie.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

Galeria zdjęć
Ulubione kierunki podróżników
WSZYSTKIE KOLORY KENTE
15 dni
8 osób
od 5690 USD + bilet lotniczy
KENYA BREAK
8 dni
6 osób
od 1550 USD + bilet lotniczy
WIELKA MIGRACJA SERENGETI
12 dni
6 osób
od 2950 USD + bilet lotniczy
KILIMANJARO MACHAME ROUTE
8 dni
6 osób
od 4190 USD + bilet lotniczy

Darmowa 45-minutowa konsultacja online z naszymi Ekspertami od Podróży dostępna przez platformę Teams

789229983