Podróż dookoła świata!

dookoła świata

Podróż dookoła świata!

Przemierz z nami świat w całej jego szerokości!
Kraje
USA, Chile, Polinezja Francuska, Nowa Zelandia, Fidżi, Singapur, Indie, Katar
Chcę jechać
Kraje
USA, Chile, Polinezja Francuska, Nowa Zelandia, Fidżi, Singapur, Indie, Katar
Chcę jechać
test
Program podróży
Dzień 1
Przelot z Warszawy do Nowego Jorku - Rejs po rzece Hudson

Przelot z Warszawy do Stanów Zjednoczonych. Lądowanie w Nowym Jorku, transfer z lotniska do centrum Manhattanu. Chwila czasu na odświeżenie po podróży.

Kolacja na przeszklonym pokładzie łodzi Bateaux. To wspaniały pomysł na wyjątkowy i elegancki wieczór w Nowym Jorku! Niepowtarzalna okazja do podziwiania słynnych atrakcji turystycznych miasta z poziomu wody. W trakcie 3-godzinnego rejsu po rzece Hudson restauracja pokładowa zapewnia trzydaniową kolację i muzykę na żywo.

Wyżywienie
kolacja
Zakwaterowanie

The Lombardy Hotel**** http://lombardyhotel.com/

Dzień 2
Statua Wolności - Ellis Island – Metropolitan Opera

Po śniadaniu spotkanie z polskojęzycznym przewodnikiem i przejazd metrem do Battery Park. Z tego miejsca o godz. 10:00 wypływają statki dowożące odwiedzających na Liberty Island. Podczas rejsu można z bliska podziwiać imponującą Statuę Wolności – symbol USA i jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów świata. Wycieczka obejmuje również zwiedzenie Ellis Island – w przeszłości bramy wjazdowej emigrantów do Nowego Świata. Dziś w pięknie odnowionym budynku znajduje się Muzeum Imigracji. Dzięki filmom i setkom archiwalnych zdjęć doskonale odtworzono w nim atmosferę czasów, które często były początkiem nowej drogi tych, którzy wybudowali współczesną Amerykę (czas wycieczki: ok. 4 godz.). Po południu czas wolny.

Wieczorem spektakl w Metropolitan Opera, która znajduje się przy słynnym Broadwayu.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

The Lombardy Hotel**** http://lombardyhotel.com/

Dzień 3
Manhattan - Lot helikopterem

Po śniadaniu spotkanie z polskojęzycznym przewodnikiem i kolejna dawka emocji podczas eksplorowania miasta. W wyciecze przewidziana jest m.in. wizyta na Wall Street, gdzie mieści się nowojorska giełda Przejazd w okolice słynnego Mostu Brooklyńskiego. Spacer po słynnej Piątej Alei, przy której znajdują się butiki znanych projektantów, ale także sieciowe sklepy na każdą kieszeń. Następnie czas na odkrywanie najciekawszych zakątków Górnego Manhattanu. Budynki, które przykuwają wzrok to Flaitron Building, Empire State Building, Chrysler Building, katedra św. Patryka i Rockefeller Center. Warto odwiedzić słynny dworzec Grand Central Terminal będący scenerią wielu hollywoodzkich produkcji. Na koniec rzut oka na Times Square.

Kolejna atrakcja jest dedykowana wszystkim fanom widoków z lotu ptaka. Podczas ok. 20 minutowego lotu helikopterem będzie można z góry podziwiać Central Park, rzekę Hudson, Zatokę Nowojorską i Intrepid Sea Air Space Muzeum

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

The Lombardy Hotel**** http://lombardyhotel.com/

Dzień 4
Wylot z Nowego Jorku do Santiago

Po śniadaniu czas na ostatnie zakupy i pożegnalny spacer po centrum miasta. Po południu przejazd na lotnisko. Przelot z  Nowego Jorku do Santiago

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

lot nocny

Dzień 5
Przylot do Santiago - Przelot do Patagonii

Lądowanie w Santiago w godzinach porannych. Przesiadka na lot do Punta Arenas. Lądowanie w Punt Arenach we wczesnych godzinach popołudniowych. Transfer w głąb Patagonii, do przyjemnego miasteczka Puerto Natales (czas przejazdu około 3 godzin). Zakwaterowanie w designerskim, prostym eco-hotelu położonym przepięknie nad fiordem. Czas na odpoczynek po podróży i nocleg.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie
Dzień 6
Rejs statkiem do lodowców

Dziś czeka Państwa prawdziwie patagońska przygoda – rejs statkiem po Fiordzie Ostatniej Nadziei w stronę lodowców Balmaceda i Serrano (współdzielony z innymi pasażerami). Piękne patagońskie krajobrazy, lód i góry sprawią, że będzie to niezapominany dzień. W programie około godzinny, niewymagający przygotowania fizycznego trekking. Późnym popołudniem powrót do Puerto Natales.

Wyżywienie
śniadanie, lekki lunch
Zakwaterowanie
Dzień 7
Wycieczka do Torres del Paine

Przepiękna, całodzienna wycieczka (prywatna dla Państwa, z przewodnikiem), podczas której będziecie Państwo podziwiać, zdaniem wielu, najpiękniejsze górskie krajobrazy Ameryki Południowej – imponujące Torres del Paine. Po drodze krystalicznie czyste jeziora, wodospady i bezkresne przestrzenie Patagonii. W programie około 2-3 godzinny trekking (do ustalenia z przewodnikiem), punkty widokowe na Lago Grey, Jezioro Pehoe i Salto Grande. Wieczorem powrót do Puerto Natales.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie
Dzień 8
Powrót do Santiago de Chile

Po niespiesznym śniadaniu wyjazd z powrotem do Punta Arenas, skąd przelot do Santiago de Chile. Zakwaterowanie w uroczym, butikowym hotelu w ładnej dzielnicy Providencia, położonej w połowie drogi między „starym” a „nowym” centrum miasta. Santiago to zaskakująco przyjemna, nowoczesna metropolia z „duszą”, malowniczo położona u stóp Andów.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Hotel Boutique Le Reve, https://www.lerevehotel.cl/

Dzień 9
Santiago, winnice Doliny Casablanca

Po śniadaniu spacer z przewodnikiem przez najważniejsze ulice i place historycznego centrum chilijskiej stolicy. Około południa przejazd w malownicze okolice Doliny Casablanca (do Doliny San Antonio), znanej z winnic, które produkują wyśmienite, chilijskie wina. Sielski krajobraz i degustacja w jednej z miejscowych winnic. Wieczorem powrót do Santiago.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Hotel Boutique Le Reve, https://www.lerevehotel.cl/

Dzień 10
Wyspa Wielkanocna – Rano Kau & Orongo

Tego dnia bardzo wczesna pobudka i przejazd na lotnisko, skąd wylot rejsowym samolotem na Wyspę Wielkanocną (czas lotu: 5 godz. 15 min.). Po wylądowaniu przejazd do butikowego hotelu, pozostawienie bagażu lub zakwaterowanie (w zależności od wolnych pokoi), a po krótkim odpoczynku spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Rapa Nui – min. wulkanu Rano Kau, wioski i ceremonialnej świątyni Orongo. Wieczorem powrót do hotelu.

Wyżywienie
śniadanie w formie breakfast box (wczesny wyjazd z hotelu)
Zakwaterowanie

Hotel Hare Nua Boutique, http://www.harenua.cl/

Dzień 11
Wyspa Wielkanocna – wschodnia część

Całodzienna wycieczka (prywatny przewodnik tylko dla Państwa) do wschodniej części wyspy. W programie zwiedzania Świątynie Akahanga, wygasły wulkan Rano Raraku i pozostałości kamieniołomu, gdzie wyrabiano słynne posągi. W dalszej części dnia odwiedzicie Państwo Te Pito Kura, z kamieniem, który według legendy jest źródłem dobrej energii. Popołudniu wizyta przy Ahu Nau Nau a pod wieczór na pięknej plaży Anakena. Wieczorem powrót do hotelu.

Wyżywienie
śniadanie, lekki lunch
Zakwaterowanie

Hotel Hare Nua Boutique, http://www.harenua.cl/

Dzień 12
Wyspa Wielkanocna – czas wolny

Cały dzień przeznaczony na odpoczynek na magicznej Wyspie Wielkanocnej. Czas wolny na spacery, plażowanie, lub opcjonalne aktywności dodatkowe:

Nurkowanie, wycieczki łodzią, wędkowanie, snorkelling, jazda konna, lokalne ceremonie, pokaz lokalnych tańców lub trekking na wulkan.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Hotel Hare Nua Boutique, http://www.harenua.cl/

Dzień 13
Wyspa Wielkanocna – Puna Pau

Poranek przeznaczony na odpoczynek lub opcjonalne aktywności dodatkowe. Popołudniu wycieczka z przewodnikiem do Puna Pau, kamieniołomu na zboczu wzgórza, a następnie przystanek przy pomnikach Ahu Akivi, których oczy skierowane są w stronę miejsca, gdzie zachodzi słońce.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Hotel Hare Nua Boutique, http://www.harenua.cl/

Dzień 14
Wyspa Wielkanocna – Wylot na Tahiti

Dzień przeznaczony na odpoczynek na Wyspie Wielkanocnej lub opcjonalnie aktywności dodatkowe: wycieczki łodzią, wędkowanie, snorkelling, jazda konna, lokalne ceremonie, pokaz lokalnych tańców lub trekking na wulkan.

Pokoje zapewnione do Państwa dyspozycji do samego wyjazdu wieczorem. Późniejszym wieczorem wyjazd na lotnisko i odlot na Tahiti (czas lotu: 5 godz. 35 min.).

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Hotel Manava Suite Resort Tahiti***/*, https://www.manavatahitiresort.com/en/

Dzień 15
Przylot na Tahiti - Przelot na Bora-Bora

Lądowanie po północy. Prywatny  transfer z lotniska do hotelu (czas transferu: ok. 15 min.). Odpoczynek po podróży. Po śniadaniu w hotelu przejazd na lotnisko krajowe. Przelot rejsowy na rajską wyspę Bora-Bora (czas lotu: 50 min.)).

Lądowanie na wyspie Bora-Bora, nazywanej „Perłą Pacyfiku”, co idealnie oddaje jej niezwykłe piękno. Turkusowa laguna z różnorodną i wielobarwną fauną sprzyja nurkowaniu, wycieczkom łodziami i innym sportom wodnym. Białe, piaszczyste plaże są idealnym miejscem na wypoczynek. Zakwaterowanie i korzystanie z uroków hotelu.

Wyżywienie
śniadanie, obiadokolacja
Zakwaterowanie

Hotel Four Seasons***** https://www.fourseasons.com/borabora

Dzień 16
Czas wolny na Bora-Bora

Dzień przeznaczony na wypoczynek. Jeśli mają Państwo ochotę na bardziej aktywny dzień, można skorzystać z dodatkowych półdniowych atrakcji. Opcjonalnie do wyboru (za dopłatą):

Wędrówka po Dolinie Królów – możliwość poznania wszystkich naturalnych walorów i legend wyspy oraz podziwiania widoków zapierających dech w piersi

Rejs żaglówką – błogi relaks na żaglówce płynącej w kierunku najpiękniejszych krajobrazów Bora-Bora w pobliżu raf koralowych, gdzie laguna spotyka się z Oceanem. Na pokładzie bar i muzyka na żywo!

Nurkowanie z rurką (snorkelling) – podwodna podroż do niezwykłej flory i fauny Bora-Bora z doświadczonym instruktorem

Shark&Ray Lagoon Safari i Motu TAPU – wyprawa łódką; możliwość zobaczenia z bliska płaszczek, rekina, rafy koralowej oraz nurkowania w płytkiej wodzie.

Wyżywienie
śniadanie, obiadokolacja
Zakwaterowanie

Hotel Four Seasons*****, https://www.fourseasons.com/borabora/

Dzień 17
Bora-Bora - Przelot na Tahiti

Po śniadaniu czas wolny przeznaczony na odpoczynek i korzystanie z atrakcji hotelu. Można również skorzystać z atrakcji opcjonalnych przedstawionych przy opisie poprzedniego dnia.

Po południu transfer na lotnisko i przelot na wyspę Tahiti (czas lotu: 1 godz. 15 min.).

Po przybyciu do Tahiti transfer z lotniska do hotelu (ok.15 minut) – czas na odpoczynek. Około północy przejazd na lotnisko międzynarodowe.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Hotel InterContinental Tahiti Resort & Spa****, https://tahiti.intercontinental.com/

Dzień 18
Wylot z Tahiti do Auckland

Przelot z Tahiti do Auckland (czas lotu: 5 godz. 30 min.). Przekroczenie międzynarodowej linii zmiany daty.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

Dzień 19
Lądowanie w Auckland - Przejazd do Rotorua - Te Puia – Waiotapu

Lądowanie na Północnej Wyspie Nowej Zelandii o godzinie 06:30. Auckland uważane jest za jedno z najpiękniejszych miast Nowej Zelandii, m.in. za sprawą położenia u podnóża wygasłego wulkanu Eden, oraz bliskości Morza Tasmana i Oceanu Spokojnego. Po odprawie paszportowo-bagażowej odbiór auta z wypożyczalni (uwaga: konieczne międzynarodowe prawo jazdy!). Przejazd do Rotorua (ok. 3 godz.). To niezwykłe miasto jest uważane za stolicę nowozelandzkich zjawisk  geotermalnych. Bez trudu można znaleźć miejsca jakby wyjęte z czeluści piekieł. Bulgocące błota, wydobywające się z ziemi dymy i woń siarkowodoru składają się na krajobraz „siarkowego miasta”. Następnie wizyta w jednej z największej atrakcji Nowej Zelandii – Te Puia, czyli zespole gejzerów, z których największy czyli Pohutu wystrzeliwuje gorącą wodę dwa razy na godzinę, nawet na 30 metrów w górę. Idąc dalej dotrą Państwo do Wai-O-Tapu, czyli zespołu powulkanicznych jezior, które wyróżniają się szeroką gamą barw od żółtych po szmaragdowych. Kolorową paletę zawdzięczają surowcom mineralnym w podłożu wulkanicznym. Opcjonalnie wieczorem wizyta w maoryskiej wiosce połączona z maoryjskim show i tradycyjną kolacja „hangi”.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

Regent Rotorua****, https://regentrotorua.co.nz/

Dzień 20
Rotorua - Waitomo Caves - Auckland

Śniadanie w hotelu, następnie przejazd do Auckland przez Waitomo (Rotorua – Waitomo ok. 2 godz.;  Waitomo – Auckland ok. 2,5 godz.).

Zwiedzanie słynnych dwupoziomowych jaskiń Waitomo Glow worm Caves. Jest to ok 45 min. wycieczka z lokalnym przewodnikiem, który opowie o tych wyjątkowych jaskiniach i znajdujących się tu ciekawych formacjach krasowych, jak „organy” czy „sala Katedralna”. Punktem kulminacyjnym będzie rejs łodzią po jaskini Glowworm, która jest „naturalnie” oświetlona przez drobne robaczki, pokrywające ściany jaskiń.

Kontynuacja przejazdu do Auckland. Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek we własnym zakresie lub samodzielne zwiedzanie miasta.

Alternatywnie późne popołudnie proponujemy spędzić na pokładzie żaglówki Pride of Auckland, ciesząc się widokami miasta z perspektywy wody.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie
Dzień 21
Przelot z Auckland do Queenstown – Skyline Gondola

Śniadanie w hotelu. Zdanie wypożyczonego samochodu na lotnisku i przelot do Queensown (czas trwania: 1,5 godz.).

Obiór samochodu na lotnisku. Następnie czas na odkrywanie Queenstown we własnym zakresie. Proponujemy wybrać się w malowniczą trasę wzdłuż jeziora, do Glenorchy, z wieloma niesamowitymi punktami widokowymi. Zachęcamy również do odwiedzenia 4 winnic regionu Otag (czas trwania ok: 5,5 godz).

Wieczorem można wjechać słynną panoramiczną kolejką linową Skyline Gondola na wzgórze poza miastem. Można wybrać również  opcja poszerzoną o kolację z widokiem na miasto.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Browns Boutique Hotel, https://brownshotel.co.nz/

Dzień 22
Queenstown - Rejs po Milford Sound - Queenstown

Śniadanie w hotelu, następnie przejazd do Milford Sound przez Te Anau (ok. 4-5 godz.). Po drodze wiele pięknych miejsc i okazji do postoju, szczególnie na trasie Milford Road. Wczesnym popołudniem ok. 2-godzinny rejs i obserwacja lodowca w zatoce Milforda.

Rejs statkiem po najsłynniejszym fiordzie regionu – Milford Sound, określanym jako jeden z naturalnych cudów świata. Podziwianie z poziomu wody niemal pionowych stoków fiordu i licznych wodospadów spływających ze skalistych zboczy. Poza imponującymi górskimi i lodowcowymi krajobrazami, podczas rejsu można zaobserwować wiele zagrożonych gatunków ptaków. Występują tu takie okazy jak takahe – ptak nielot o jaskrawym umaszczeniu czy papuga kakapo. Przy odrobinie szczęścia na trasie rejsu można spotkać delfiny oraz foki. Sąsiadujące ze sobą słone i słodkie wody tworzą środowisko będące specyficznym połączeniem jeziora z oceanem, a sama zatoka Milford Sound określana jest jako jeden z naturalnych cudów świata. Po południu powrót do Queenstown (czas przejazdu ok 4-5 godz.).  Czas na odpoczynek po dniu pełnym wrażeń.

Wyżywienie
śniadanie, bufet lunch na statku
Zakwaterowanie

Browns Boutique Hotel, https://brownshotel.co.nz

Dzień 23
Queenstown

Kolejny dzień w Queenstown. Czas na spacery i samodzielne odkrywanie miasta, bądź korzystanie z aktywności dodatkowych.

Miłośnikom adrenaliny i sportów ekstremalnych, z których słynie Queenstown, proponujemy szybką przejażdżkę motorówką o napędzie strumieniowym po rzece Shotover River z malowniczymi widokami na kanion otaczający rzekę.

Wizyta na lokalnej farmie Walter Peak High Country Farm – to ok. 2,5 godz. wycieczka z rejsem na drugą stronę Jeziora Wakatipu. Czas na poznawanie południowo-zachodniego brzegu jeziora, wizyta w lokalnym domostwie, z rozległymi ogrodami i farmą. Idealny czas na poznanie życia wiejskiego, mieszkańców oraz hodowanych tu zwierząt, takich jak owce czy jelenie. Na farmie można również obserwować tradycyjne strzyżenie owiec.

Spragnionym relaksu proponujemy wizytę w nowozelandzkim onsenie! Chillout w ciepłych basenach z widokiem na kanion rzeki Shotover River.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Browns  Boutique Hotel, https://brownshotel.co.nz

Dzień 24
Wylot z Queenstown do Auckland

Śniadanie w hotelu. Czas na ostatnie spacery lub lunch w miasteczku. Zdanie samochodu na lotnisku i przelot powrotny do Auckland (czas lotu: ok. 1,5 godz.))

Prywatny transfer do hotelu. Czas na wypoczynek lub popołudniowe zwiedzanie Auckland we wlanym zakresie.

Wieczorem proponujemy niezwykłe doznania kulinarne 190 metrów nad ziemią! Mowa o wyjątkowej restauracji Orbit Restaurant Sky Tower, położonej  na szczycie obrotowej wieży widokowej. Jedyna w swoim rodzaju restauracja obraca się o 360 stopni raz na godzinę, zapewniając piękny widok na miasto i okolice Auckland.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie
Dzień 25
Przelot z Auckland na Fidżi - Tropikalna wycieczka po wyspie

Śniadanie w hotelu i prywatny transfer  na lotnisko. Przelot na Fidżi (czas lotu: 4 godz.)

Następnie przelot helikopterem do hotelu położonego na innej wyspie. Popołudnie przeznaczone na odpoczynek.

Wyżywienie
śniadanie, kolacja
Zakwaterowanie

Tokoriki Island Resort ***** https://tokoriki.com/

Cena zakwaterowania obejmuje: tenis, tenis stołowy, wypożyczenie sprzętu do snorkelingu, kajaków, małego katamaranu (hobie cat), deski do stand-up paddle, sprzętu do windsurfingu

Dzień 26
Wypoczynek na Fidżi

Dwa pełne dni przeznaczone na wypoczynek we własnym zakresie. Jest to czas na regeneracje przed kolejnymi dniami w podróży – spacery wzdłuż oceanu po piaszczystych plażach, kąpiele w morzu, błogi relaks.

Opcjonalnie: Podczas pobytu prywatna wycieczka łodzią Speedboat po zakątkach tropikalnych wysp, podczas której będzie można podejrzeć życie codzienne mieszkańców wyspy. Wycieczka obejmuje m.in. zwiedzanie Ogrodu Śpiącego Olbrzyma, czyli największego zbioru orchidei na Południowym Pacyfiku. Na terenie Parku występuje ponad 200 gatunków storczyków z całego świata. Zwiedzimy lokalną szkołę, okoliczne świątynie oraz targ, gdzie można spróbować najsłodszego ananasa oraz słynnej „Kavy” (napoju z pieprzu metystynowego).

Wyżywienie
śniadanie, lunch, kolacja
Zakwaterowanie

Tokoriki Island Resort *****, https://tokoriki.com/

Dzień 27
Wypoczynek na Fidżi

Dwa pełne dni przeznaczone na wypoczynek we własnym zakresie. Jest to czas na regeneracje przed kolejnymi dniami w podróży – spacery wzdłuż oceanu po piaszczystych plażach, kąpiele w morzu, błogi relaks.

Opcjonalnie: Podczas pobytu prywatna wycieczka łodzią Speedboat po zakątkach tropikalnych wysp, podczas której będzie można podejrzeć życie codzienne mieszkańców wyspy. Wycieczka obejmuje m.in. zwiedzanie Ogrodu Śpiącego Olbrzyma, czyli największego zbioru orchidei na Południowym Pacyfiku. Na terenie Parku występuje ponad 200 gatunków storczyków z całego świata. Zwiedzimy lokalną szkołę, okoliczne świątynie oraz targ, gdzie można spróbować najsłodszego ananasa oraz słynnej „Kavy” (napoju z pieprzu metystynowego).

Wyżywienie
śniadanie, lunch, kolacja
Zakwaterowanie

Tokoriki Island Resort *****, https://tokoriki.com/

Dzień 28
Przelot z Fidżi do Singapuru

Po śniadaniu transfer helikopterem na lotnisko międzynarodowe w Nadi.
Przelot z Fidżi do Singapuru (czas lotu: 9 godz.). Prywatny transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny.

Wieczorem polecamy wizytę na Clarke Quay, centrum życia nocnego Singapuru z mnóstwem restauracji i barów.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Marina Bay Sands*****, https://www.marinabaysands.com/

Dzień 29
Wycieczka po Singapurze - Chinatown- Rejs po rzece

Po śniadaniu wycieczka po mieście z przewodnikiem. Zwiedzanie spektakularnych hinduskich i chińskich świątyń. Wizyta w Litlle India, krainie kolorowych orchidei, jaśminowych girlandów oraz aromatycznych przypraw. Będzie też możliwość odkrycia nowoczesnych galerii sztuki, sklepów z rękodziełem i kawiarni. Po południu czas wolny. Wieczór spędzą Państwo w Chinatown –  jednej z najciekawszych dzielnic Singapuru. Pełne niezliczonych sklepów, restauracji, kolorów Chinatown tętni życiem właśnie wieczorem! Po kolacji w lokalnej chińskiej restauracji  rejs po rzece i podziwianie  oświetlonego centrum miasta z  poziomu wody.

Wyżywienie
śniadanie, kolacja w Chinatown
Zakwaterowanie

Marina Bay Sands*****, https://www.marinabaysands.com/

Dzień 30
Singapur – Wycieczka kulinarna po mieście

Dziś jedyna w swoim rodzaju wycieczka z przewodnikiem po różnorodnej kuchni Singapuru, będącej mieszanką smaków z Indii, Chin i Malezji. Odkrywanie trzech zupełnie różnych obszarów miasta, które wpłynęły na autentyczną kuchnię Singapuru. Zupy z rybnymi kulkami, dim sumy, won tony, gyoza, krab, tofu, kokos, sok z trzciny cukrowej, bubble tea…

Dla kulinarnych „freaków” i fanów kuchni azjatyckiej będzie to najprzyjemniejszy dzień całej wyprawy!

Po południu oraz wieczorem – czas wolny.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Marina Bay Sands*****, https://www.marinabaysands.com/

Dzień 31
Przelot z Singapuru do Delhi - Zwiedzanie Delhi

Po północy transfer na lotnisko. Przelot z Singapuru do Delhi z przesiadką w Kuala Lumpur (czasy lotów: 1 godz. 10 min. i 5 godz. 40 min.)

Po przylocie spotkanie z przewodnikiem, by w dalszej części dnia poznać bliżej miasto Delhi – stolicę Indii i polityczne centrum kraju. O wyjątkowości  miasta świadczą imponujące zabytki i wzniosłe  budynki rządowe. Delhi to kwintesencja współczesnych Indii, miasto pełne kontrastów na styku niewyobrażalnego bogactwa  i skrajnej biedy, na tle historii i nowoczesności. Proponowana wycieczka obejmuje:

Kutb Minar –  minaret wzniesiony w XIII w. z czerwonego piaskowca. Na całej wysokości zdobiony żłobieniami.

Bangla Sahib – świątynię, która jest odwiedzana przez ludzi rożnych wyznań, kast i narodowości;

Bramę Indii – pomnik powstały ku chwale indyjskich żołnierzy, którzy polegli min. w I wojnie światowej.

Późnym popołudniem przejazd do hotelu.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie
Dzień 32
Przelot z Delhi do Varanasi - Zwiedzanie Varanasi

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Przelot do Varanasi (czas lotu: ok. 1,5 godz.).

Po przylocie czas na eksplorowanie Varanasi.  Jest to najświętsze  miasto hinduizmu, położone na zachodnim brzegu Gangesu, które każdy hindus powinien odwiedzić przynajmniej raz w życiu. W „Mieście Światła” pełnym pielgrzymów i turystów panuje niepowtarzalna atmosfera. Proponujemy popołudniowy spacer wąskimi uliczkami przy Uniwersytecie Banaras. Wieczór obowiązkowo trzeba spędzić przy świętej rzece, gdzie wierni dokonują oczyszczających kąpieli, a na ghatach kremacyjnych płoną pogrzebowe stosy. Kąpiel w Gangesie oczyszcza z grzechów, zaś wizyta w Waranasi, zdaniem wierzących w reinkarnację. hindusów, usuwa złą karmę i pozwala odrodzić się w lepszym wcieleniu. Ten zaś, kto po śmierci zostanie spalony nad brzegami tej rzeki, osiągnie nirwanę, uwalniając swoją duszę z cyklu powtórnych narodzin.

Transfer i nocleg w hotelu.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Tree of Life Resort & Spa – Boutique*****, http://www.treeofliferesorts.com/varanasi-home/varanasi-spaces/

Dzień 33
Rejs po Gangesie – Przelot z Varanasi do Agry

Dzień rozpoczniemy rejsem po Gangesie. Wschody słońca w Waranasi to chwila magiczna. Na wodę, nad którą unosi się jeszcze mgła, wypływają wtedy dziesiątki łodzi, a na ghaty schodzą pielgrzymi by zażyć rytualnej kąpieli.

Następnie transfer na lotnisko i lot wewnętrzny do Agry (czas lotu: ok. 1,5 godz.))
Agra to miasto położone wśród równin dorzecza Gangesu, kryjącego wiele miejsc świętych dla wyznawców buddyzmu, islamu i hinduizmu. Zachwyca wąskimi uliczkami i kolorowymi sklepikami, w których można kupić tkaniny przetykane złotymi i srebrnymi nićmi. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

Wyżywienie
śniadanioboxy
Zakwaterowanie

The Grand Imperial****, https://hotelgrandimperial.com/

Dzień 34
Zwiedzanie Taj Mahal - Czerwony Fort w Agrze - Przejazd do Delhi

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i następnie zwiedzanie Taj Mahal – indyjskiego mauzoleum zwanego świątynią miłości. Pałac został wybudowany w połowie XVII wieku przez Szahdżahana na pamiątkę jego przedwcześnie zmarłej żony Mumataz Mahal. Ten niezwykły dowód miłości i grobowiec jednocześnie jest zaliczany do Cudów Świata.

Następnie wizyta w znajdującym się nieopodal Czerwonym Forcie. Budowla została wzniesiona w XVI wieku, w związku z przeniesieniem przez Akbara stolicy Mongołów do Agry. W 1983 roku Fort został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Po południu prywatny transfer do Delhi (ok.4,5 godz.). Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie
Dzień 35
Delhi - Doha

Po śniadaniu przejazd na lotnisko i przelot z Delhi do Doha (czas lotu: 4 godz. 40 min.).

Transfer z lotniska do hotelu położonego w bliskim sąsiedztwie mariny (czas transferu: ok. 25 min.) Czas na odpoczynek i odświeżenie się po podróży, a następnie wyjazd na popołudniową prywatną wycieczkę po Doha, która obejmie:

Spacer po kolorowym  targu Souq Waqif

Muzeum Sztuki Islamskiej

Port Dhow Harbour – możliwość zobaczenia tradycyjnych żaglowców, popularnych na Półwyspie Arabskim

The Pearl – luksusową wyspę

Lunch w lokalnej restauracji

Wieczorem czas wolny, odpoczynek po pełnym atrakcji dniu.

Wyżywienie
lunch podczas prywatnej wycieczki
Zakwaterowanie

Souq Waqif Boutique Hotels by Tivoli*****, https://www.tivolihotels.com/en/qatar/souq-waqif-doha

Dzień 36
Doha - Desert Safari

Dziś prawdziwy offroad 4×4 poza miastem i dzień pełen przygód na pustyni, której wydmy schodzą wprost do lazurowych wód Zatoki Perskiej. Wczesnym popołudniem powrót do miasta na lunch. Po południu czas wolny.

Przed wieczorem możliwość wybrania się na rejs łodzią dhow i podziwianie zachodu słońca  z

poziomu wody.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Souq Waqif Boutique Hotels by Tivoli*****, https://www.tivolihotels.com/en/qatar/souq-waqif-doha

Dzień 37
Przelot z Doha do Warszawy

Po śniadaniu ostatnie chwile w Doha. Wykwaterowanie z hotelu. O odpowiedniej godzinie prywatny transfer na lotnisko w Doha. Wylot do Warszawy i zakończenie podróży!

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Ulubione kierunki podróżników
WSZYSTKIE KOLORY KENTE
15 dni
8 osób
od 5690 USD + bilet lotniczy
KENYA BREAK
8 dni
6 osób
od 1550 USD + bilet lotniczy
WIELKA MIGRACJA SERENGETI
12 dni
6 osób
od 2950 USD + bilet lotniczy
KILIMANJARO MACHAME ROUTE
8 dni
6 osób
od 4190 USD + bilet lotniczy

Darmowa 45-minutowa konsultacja online z naszymi Ekspertami od Podróży dostępna przez platformę Teams

789229983