Wycieczki do Kenii z biurem podróży

Afryka Wschodnia
Programy
FOTO-SAFARI
Kenia 12 dni
od 1 do 12 osób
THE CRADLE
Kenia 11 dni
od 1 do 12 osób
TURKANA – GŁĘBIA OSTROŚCI
Kenia 18 dni
od 1 do 12 osób
KENYA BREAK
Kenia 8 dni
WIELKA MIGRACJA MASAI MARA
Kenia 10 dni
od 1 do 12 osób
DESERT ROSE
Kenia 13 dni
od 1 do 12 osób
SYLWESTER Z RÓŻĄ W TLE
Kenia 11 dni
od 1 do 12 osób
BUONGIORNO MALINDI!
Kenia 10 dni
od 1 do 12 osób
O kraju
Kenia
Kenia

Kenia to stolica turystyki i wycieczek safari. Jest pełna fascynujących miejsc, nieokiełznanej przyrody i różnorodnych gatunków zwierząt. Dzięki niezwykłym odkryciom archeologicznym nad kenijskim jeziorem Turkana naukowcy przez lata sądzili, że to właśnie we wschodniej Afryce rozpoczęła się historia człowieka.

Różnorodna krajobrazowo – od piaszczystych i kamienistych pustyń Północnej Kenii, suche i trawiaste sawanny najbardziej wyjątkowych rezerwatów Masai Mara i Samburu, przez górskie szlaki Mt Kenii, zielone lasy deszczowe Parku Narodowego Aberdare, aż po rajskie plaże nad Oceanem Indyjskim.

Rozwiń opis

Różnorodna kulturowo, zamieszkana przez ponad 70 grup etnicznych, pielęgnujących swoje tradycje i obyczaje, tworzących niezwykłą mozaikę kulturową. Unikalność, autentyczność i prostota pozwalają odwiedzającym ten kraj zwolnić, nabrać dystansu i spojrzeć z nowej perspektywy.

Idealny kierunek pozwalający poczuć magicznego ducha afrykańskiego kontynentu.

Co zobaczyć w Kenii?

Główne atrakcje

Nairobi

Stolica Kenii, ogromna metropolia, położona na wysokości blisko 1700 m n.p.m. (czyli dwukrotnie wyżej niż Zakopane). Stała się najbardziej rozwiniętym miastem regionu przez dynamiczny rozwój.

Muzeum Karen Blixen

Dom duńskiej pisarki, autorki „Pożegnania z Afryką”. Nakręcono w nim słynny film z Meryl Streep i Robertem Redfordem w rolach głównych; dzisiaj pełni funkcję muzeum – można tu zobaczyć zarówno przedmioty należące do Karen, jak rekwizyty używane przez słynnych aktorów.

Centrum żyraf

Założony i prowadzony od 1979 roku przez African Fund for Endangered Wildlife Kenya Limited ośrodek dla żyraf Rothschilda, ma na celu zwiększenie liczebności tego zagrożonego gatunku w naturze. Urodzone w ośrodku żyrafy po osiągnięciu wieku dwóch lat są wypuszczane na wolność w wybranych terenach chronionych Kenii. Największą atrakcją ośrodka jest platforma, z której można obserwować, a nawet karmić z ręki rzadkie żyrafy.

Park Narodowy Nakuru

Park słynący przede wszystkim z żyjących na jego terenie nosorożców białych oraz czarnych; populacja tych gatunków wciąż jest zagrożona wyginięciem.

Jezioro Naivasha

Jezioro położone na wysokości 1890 m n.p.m., w jego pobliżu żyje niemal 400 gatunków ptaków oraz duża populacja hipopotamów; akwen stanowi część systemu jezior Wielkiego Rowu Afrykańskiego.

Jezioro Baringo

Położone w zachodniej części Kenii Baringo to jedno z niewielu słodkowodnych jezior Wielkiego Rowu Afrykańskiego. Naturalne SPA, zachwycające m.in. zmianą kolorów tafli wody wraz z upływem dnia.

Pustynia Chalbi

Pustynia zlokalizowana w pobliżu granicy z Etiopią – tam gdzie czerń wulkanicznych kamieni styka się ze złotym blaskiem piasku.

Jezioro Turkana

Największe słonowodne jezioro w Afryce, położone na pograniczu Kenii i Etiopii. Odkrycia archeologiczne dokonane w okolicach zbiornika (na wschodnim brzegu, w Koobi Fora) miały przełomowe znaczenie dla teorii ewolucji. W latach 70. para brytyjskich naukowców – Mary i Richard Leakey – odkryła tutaj liczące 3 mln lat szczątki homo habilis. W 1984 r. ich syn, prof. Richard Leakey, odkrył homo erectus – szczątki słynnego „Chłopca z Turkana”. Okazało się wówczas, że oba gatunki żyły równolegle, a historia człowieka jest dłuższa, niż do tej pory sądzono.

Desert Rose Lodge

Ekskluzywna eko-lodge i “nasze” miejsce w Kenii. Położona na północy posiadłość jest odizolowana od cywilizacji – nie dociera do niej sygnał telefonii komórkowej i Internetu, co pozwala na całkowite wyciszenie w otoczeniu górskiej przyrody. Ręcznie wykonane elementy wystroju, otwarte łazienki z wannami żłobionymi w kamieniu i drewniane umywalki tworzą unikalną stylistykę miejsca, które gościło m. in. Angelinę Jolie i Brada Pitta.

Rezerwat Samburu

Położony najbardziej na północ rezerwat  przyrody, przecięty rzeką Ewaso Nyiro. Charakteryzuje się bardzo suchym klimatem. Zamieszkuje go duża ilość słoni i rzadkich gatunków zwierząt nieczęsto widywanych poza rezerwatem, takich jak: żyrafa siateczkowa, zebra Grevy’ego czy antylopa gerenuk. W Samburu można spotkać w zasadzie wszystkie najważniejsze koty występujące w Afryce: lwy, gepardy, lamparty, serwale. Ukształtowanie parku jest wyjątkowe, ponieważ zawiera elementy sawanny i stepu otoczone pasmami gór.

Mount Kenya

Drugi co do wielkości szczyt Afryki – wysokość 5199 m n.p.m. Masyw górski, któremu zawdzięcza swoją nazwę Kenia to stratowulkan liczący ok. 3 mln lat. Lokalny ekosystem, zamieszkiwany przez wiele endemicznych gatunków roślin i zwierząt, wpisano na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wg wierzeń ludu Kikuyu, Mt Kenya jest także domem dla boga Ngai, którego pod różnymi nazwami czczą także Masajowie i Kamba.

Park Narodowy Aberdare

Górski park położony w środkowej części Kenii. W celu ochrony populacji nosorożca został całkowicie ogrodzony. Można podziwiać w nim robiące wrażenie wodospady, a spośród rzadkich gatunków spotkać także antylopę Bongo i likaona.

Park Narodowy Mt Longonot

W centrum parku znajduje się uśpiony wulkan, z grani którego rozpościera się zachwycający widok na Wielki Rów Afrykański.

Park Narodowy Amboseli

Park usytuowany przy granicy kenijsko–tanzańskiej, na wysokości 1 155 m n.p.m., u podnóża masywu Kilimandżaro; w języku Masajów „amboseli” oznacza „miejsce wody” – paradoksalnie jezioro położone w centrum parku jest przez większą część roku wyschnięte.

Park Narodowy Meru

Park położony w samym sercu Kenii jest jednym z najrzadziej odwiedzanych terenów chronionych w kraju. Pracowali tutaj  niegdyś, zajmując się ochroną przyrody – Joy i George Adams. Joy jest autorką słynnej powieści o losach lwicy wychowanej przez ludzi – „Elza z afrykańskiego buszu”.

"Wielka Piątka"

Wielka Piątka – lew, lampart, słoń, bawół, nosorożec – pięć gatunków uznawanych za najbardziej niebezpieczne zwierzęta Afryki. W Kenii „Wielką Piątkę” w jednym miejscu można zaobserwować m.in. w Rezerwacie Masai Mara.

Taita Hills

Rezerwat przyrody, w którym występują m. in. słonie, bawoły oraz gepardy, które przy odrobinie szczęścia można podziwiać z nietuzinkowej lodgy wzniesionej na palach.

Wielka Migracja Masai Mara

Absolutnie wspaniały spektakl natury – podążając za deszczem miliony antylop gnu oraz zebr wędrują między Serengeti a rezerwatem Masai Mara; za stadami zaś ciągną drapieżniki.

Park Narodowy Tsavo

Największy i najstarszy kenijski park narodowy (rok założenia: 1948), ze względów administracyjnych podzielony na Tsavo Wschodnie i Tsavo Zachodnie, rozciągające się aż do granicy z Tanzanią. Międzynarodową sławę zyskał dzięki dużej populacji słoni, a także jako miejsce akcji filmu „Duch i mrok” z 1996 r. z Valem Kilmerem i Michaelem Douglasem w rolach głównych.

Mombasa

Założone w XI w. przez Arabów miasto stanowi dzisiaj bardzo ważny ośrodek turystyczno-handlowy z największym w Afryce Wschodniej portem, obsługującym także sąsiednie państwa, które nie mają dostępu do morza.

Wybrzeże Diani

Odpoczynek w ekskluzywnym hotelu, zlokalizowanym w rajskiej scenerii palm przy śnieżnobiałej, piaszczystej plaży nad błękitnym oceanem.

Park Narodowy Kisite Mpunguti

Ekosystem wodnego rezerwatu, położonego w okolicach południowego wybrzeża Kenii, składa się z czterech wysp otoczonych rafą koralową; wymarzone otoczenie dla osób pragnących z bliska zobaczyć delfiny.

Wasini

Malownicza wyspa na Oceanie Indyjskim położona nieopodal parku Kisite Mpunguti. Otaczające ją wody to prawdziwa gratka dla miłośników snorkelingu.

Laikipia

Płaskowyż ten zlokalizowany w centralnej części kraju jest uznawany przez wielu za jeden z najlepszych regionów na safari w Kenii.

Park Narodowy Hell's Gate

Doskonałe miejsce nie tylko do obserwowania dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku ale także podziwiania ciekawych form geologicznych w czasie pieszego safari w wąwozie z piaskowca; ciekawostka: piękny krajobraz parku był wzorem dla scenerii filmu „Król Lew” z 1994 r.

Wyprawy do Kenii na safari

Jesteś ciekawy, jak wyglądają bezkrwawe łowy? Pragniesz z bliska zobaczyć dzikie zwierzęta? Wybierz się z naszym biurem podróży na aktywną wycieczkę – niezapomniane safari. Kenia to kraj, w którym turystyka łączy w sobie możliwości safari w parkach narodowych, wizyty w autentycznych wioskach z wypoczynkiem na rajskich plażach Oceanu Indyjskiego. W niewielu miejscach świata dzikie zwierzęta pozwalają na tak bliski kontakt. Wycieczka do Kenii to podróż dla miłośników przygody pragnących poczuć klimat miejsc odludnych, dzikich, niedostępnych, a z drugiej strony zasmakować w kolonialnej atmosferze i historii. Połączenie trekkingu, eksploracji, eleganckich miejsc oraz różnorodnych krajobrazów i lokalnych atrakcji pozwoli zebrać uczestnikom niecodzienne wrażenia z najbardziej charakterystycznych dla turystyki Czarnego Lądu rejonów Afryki Wschodniej. Wyjazd do Kenii połączony z safari oraz innymi atrakcjami będzie dla Ciebie z pewnością niezapomnianym przeżyciem!

Kenia ‒ Wyjątkowe wyprawy

Kenia to nie tylko światowa stolica turystyki safari! To także dom dla najbardziej spektakularnego zjawiska przyrodniczego, Wielkiej Migracji. Często nazywa się ją spektaklem natury ze względu na jej rozmiar – szacuje się, że bierze w niej udział ok. 1,5 miliona antylop gnu, 200 tysięcy zebr i dziesiątki tysięcy innych kopytnych. Bez cienia przesady można powiedzieć, że to dramatyczny spektakl miliona aktorów – największy i najwspanialszy na świecie! Podziwiaj z nami ten spektakl także z pokładu balonu odbywając poranne safari w Masai Marze. Taka możliwość istnieje podczas organizowanych przez nas wycieczek!

Kenia to nie tylko urodzaj parków narodowych. Z Flow Africa to także eksploracja terenów okalających jezioro Turkana – olbrzymi alkaiczny akwen, o poranku turkusowy, by z upływem dnia przybrać barwę malachitu, jest jednym z najpiękniejszych miejsc na naszej planecie – „Początek Świata”. Dokładnie pod wodami Turkana nachodzą na siebie kontynentalne płyty tektoniczne. Tu narodziła się Europa, Ameryka i reszta kontynentów.

Jeśli ktoś chce poznać jej różne oblicza, powinien wybrać się na wycieczkę z nami i zobaczyć, jak inna i zjawiskowa może być turystyka! Autorskie programy, które proponujemy, obejmują również inne atrakcje niż safari. Zabierzemy Cię też w takie miejsca, które zachwycają swoją pięknem natury.

Przemierzając podczas wycieczki bezdroża Kenii odwiedź z nami Eco lodge Desert Rose – jedną z najbardziej wyjątkowych i ekskluzywnych lodge w Kenii. To prawdziwa róża pośrodku pustyni. Miejsce nie ma sobie równych w całej Kenii. Lodge utrzymana jest w odmiennej stylistyce, z ręcznie robionym każdym elementem wystroju. Otwarte łazienki, wanny żłobione w kamieniu, drewniane umywalki to tylko kilka elementów z zaskakującej wirtuozerii posiadłości, wśród gości której była między innymi Angelina Jolie czy Bruce Willis. Skontaktuj się z nami, a pokażemy Ci, co ma do zaoferowania Kenia. Wyprawy organizowane przez biuro podróży są dostosowane do potrzeb poszczególnych klientów. Możemy także przygotować indywidualny plan podróży specjalnie dla Ciebie.

Gwarantujemy dowolnie ukształtowany program, w tym możliwość wprowadzania w nim zmian i załatwienie pozornie niemożliwych rzeczy. Chętnie przygotujemy oferty dla najbardziej wymagających. Jeśli chcesz uczestniczyć w niezapomnianym safari oraz przeżyć jeszcze wiele innych przygód, skontaktuj się z nami!

Kiedy jechać?

Pogoda w Kenii

Styczeń i luty to zdecydowanie najcieplejsze miesiące w Kenii, a dodatkowo jest to czas krótkiej pory suchej.

Termometry wskazują powyżej 30°C, a opady nie występują.

Tymczasem na Północy Kenii… lato trwa cały rok!

Styczeń i luty to zdecydowanie najcieplejsze miesiące w Kenii, a dodatkowo jest to czas krótkiej pory suchej.

Termometry wskazują powyżej 30°C, a opady nie występują.

Tymczasem na Północy Kenii… lato trwa cały rok!

Długa pora deszczowa przypada na marzec, kwiecień i maj. To w tych miesiącach jest najwięcej deszczu. Mimo to, jest bardzo ciepło, od 28°C do 30°C.

 

Nieoblegane wówczas parki narodowe pozwalają na wyciszenie wśród natury – safari w tym czasie niewątpliwie ma swój urok.

Tymczasem na Północy Kenii… lato trwa cały rok!

Długa pora deszczowa przypada na marzec, kwiecień i maj. To w tych miesiącach jest najwięcej deszczu. Mimo to, jest bardzo ciepło, od 28°C do 30°C.

Nieoblegane wówczas parki narodowe pozwalają na wyciszenie wśród natury – safari w tym czasie niewątpliwie ma swój urok.

Tymczasem na Północy Kenii… lato trwa cały rok!

Długa pora deszczowa przypada na marzec, kwiecień i maj. To w tych miesiącach jest najwięcej deszczu. Mimo to, jest bardzo ciepło, od 28°C do 30°C.

Nieoblegane wówczas parki narodowe pozwalają na wyciszenie wśród natury – safari w tym czasie niewątpliwie ma swój urok.

Tymczasem na Północy Kenii… lato trwa cały rok!

W porze suchej temperatury w ciągu dnia wynoszą zwykle około 23°C na wyższych wysokościach, takich jak Masai Mara, i 28°C na niższych wysokościach, takich jak wybrzeże.

Niebo jest bezchmurne, a dni słoneczne. Idealny czas na safari!

W porze suchej temperatury w ciągu dnia wynoszą zwykle około 23°C na wyższych wysokościach, takich jak Masai Mara, i 28°C na niższych wysokościach, takich jak wybrzeże.

Niebo jest bezchmurne, a dni słoneczne. Idealny czas na safari!

W porze suchej temperatury w ciągu dnia wynoszą zwykle około 23°C na wyższych wysokościach, takich jak Masai Mara, i 28°C na niższych wysokościach, takich jak wybrzeże.

Niebo jest bezchmurne, a dni słoneczne. Idealny czas na safari!

W porze suchej temperatury w ciągu dnia wynoszą zwykle około 23°C na wyższych wysokościach, takich jak Masai Mara, i 28°C na niższych wysokościach, takich jak wybrzeże.

Niebo jest bezchmurne, a dni słoneczne. Idealny czas na safari!

W porze suchej temperatury w ciągu dnia wynoszą zwykle około 23°C na wyższych wysokościach, takich jak Masai Mara, i 28°C na niższych wysokościach, takich jak wybrzeże.

Niebo jest bezchmurne, a dni słoneczne. Idealny czas na safari!

Na wyższych wysokościach temperatury wahają się od 24°C do 27°C. Na niższych wysokościach temperatury w ciągu dnia są stałe i oscylują wokół 30°C. Poranki i wieczory są chłodne.

Listopad to miesiąc zdecydowanie najbardziej słoneczny!

Na wyższych wysokościach temperatury wahają się od 24°C do 27°C. Na niższych wysokościach temperatury w ciągu dnia są stałe i oscylują wokół 30°C. Poranki i wieczory są chłodne.

Jest to okres nieprzewidywalnych, krótkich deszczy między końcówką listopada a połową grudnia. Delikatny deszcz najczęściej pada wieczorem i nie ma tym samym negatywnego wpływu na safari, a daje wspaniałe orzeźwienie!

Tymczasem na Północy Kenii… lato trwa cały rok!

Wizy i szczepienia
Wizy

Podróżujący do Kenii są zobowiązania do posiadania elektronicznej autoryzacji wjazdu (eTA). W celu uzyskania eTA prosimy o korzystanie z adresu: www.etakenya.go.ke/en

Dokument eTA muszą posiadać wszyscy pasażerowie podróżujący do Kenii, za dzieci poniżej 18 roku życia wniosek wypełnia opiekun/rodzic (polecamy wypełnić wniosek grupowy). Dokument eTA jest jednorazowy i wygasa po opuszczeniu Kenii.

Koszt eTA – 32 dolary – nie podlega zwrotowi.

Dokument eTA należy wydrukować i zabrać ze sobą na lotnisko. 

UWAGA! Przy wypełnianiu formularza eTA nie można używać polskich znaków – ich użycie może skutkować problemami w uzyskaniu eTA.

Paszporty powinny być ważne minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu z Kenii.

Szczepienia

W Kenii nie są formalnie wymagane żadne szczepienia. Zalecane to: żółta febra, żółtaczka A i B, tężec, błonica i dur brzuszny.

Informacje praktyczne
Przepisy celne
Sprawdź szczegóły
Telefony i Internet
Sprawdź szczegóły
Napięcie w sieci
Sprawdź szczegóły
Strefa czasowa
Sprawdź szczegóły
Bezpieczeństwo
Sprawdź szczegóły
Ubezpieczenie
Sprawdź szczegóły
Poniżej lista rzeczy, które mogą być potrzebne podczas podróży

W kenijskim klimacie najlepiej sprawdza się odzież bawełniana. Należy unikać materiałów syntetycznych. Trzeba jednak pamiętać, że poranki i wieczory mogą być chłodnawe i najlepiej jest zabrać ze sobą sweter, polar, bluzę lub lekką kurtkę.

Kolory ubioru na safari powinny się komponować się z otoczeniem, tj. nie polecamy żywych kolorów np. czerwonego czy żółtego a jak najbardziej polecamy odcienie zieleni czy khaki.

  • Środki przeciw komarom (typu Mugga, Moskito Guard)
  • Kapelusz przeciwsłoneczny lub czapka z daszkiem
  • Krem do opalania z wysokim filtrem (min. SPF 25)
  • Okulary przeciwsłoneczne
  • Wygodne buty sportowe typu adidas lub obuwie turystyczne z antypoślizgową podeszwą;
  • Kostium kąpielowy / kąpielówki;
  • Podręczny plecak lub torbę na safari;
  • Lornetka
  • Lekka kurtka przeciwdeszczowa
  • Aparat fotograficzny, najlepiej z długim obiektywem sprawdzający się podczas safari

Darmowa 45-minutowa konsultacja online z naszymi Ekspertami od Podróży dostępna przez platformę Teams

789229983