Mauritius

Mauritius to kraina niezwykłej romantycznej atmosfery otoczonej tęczowymi wodospadami i malowniczymi plantacji herbaty. Zachwycające widoki na błyszczący Ocean Indyjski, luksusowe kurorty, romantyczne kolacje na plaży i relaks w luksusowych spa sprawią, że każdy dzień będzie pełen magii i niezapomnianych chwil. Mauritius to miejsce, gdzie marzenia o idealnym miesiącu miodowym stają się rzeczywistością, a wspomnienia pozostaną na zawsze w sercu.

Mauritius to klejnot Oceanu Indyjskiego, malowniczy kraj wyspiarski położony 900 km na wschód od Madagaskaru. Oprócz głównej wyspy, do tego tętniącego życiem archipelagu w Afryce należą również Rodrigues, zapierający dech w piersiach archipelag Cargados Carajos oraz urokliwe Wyspy Agalega. To miejsce, gdzie egzotyka splata się z niezwykłymi doświadczeniami, tworząc raj na ziemi dla podróżników pragnących uciec od codziennego zgiełku miejskiego życia. Mauritius to destynacja, która z pewnością pozostawi w sercach odwiedzających niezapomniane wspomnienia.

PORT LOUIS
Port Louis w stolicy Mauritiusa to miejsce, gdzie nowoczesność przeplata się z historią. Przechadzając się ulicami miasta, zobaczyć można zarówno nowoczesne budynki, jak i zabytkowe meczety. Aapravasi Ghat wpisane jest na listę UNESCO. Warto odwiedzić Blue Penny Museum, gdzie znajduje się kolekcja narodowych dzieł sztuki i historycznych znaczków.

Błękitne Laguny i Czerwony Kościół
Dla miłośników przyrody, którzy pragną w ciszy i spokoju oddać się odkrywaniu piękna natury, proponujemy odwiedzić Ogród Botaniczny w Pamplemousses. To miejsce, gdzie ogromne lilie wodne i egzotyczne rośliny kuszą swoją urodą. To prawdziwy raj dla miłośników botaniki i fotografii, którzy tu znajdą nieograniczone źródło inspiracji. Dla miłośników przyrody i trekkingu zaś Park Narodowy Przełomu Czarnej Rzeki będzie idealnym miejscem. Występują tu endemiczne gatunki ptaków i roślin. Ścieżki trekkingowe prowadzą przez malownicze krajobrazy, a dla wszystkich spragnionych adrenaliny, istnieje możliwość zjazdu na linie w dół kanionu, pomiędzy wodospadami.

WYDMY CHAMAREL
Niezwykłym zjawiskiem geologicznym, które zachwyca swoją surrealistyczną urodą są wydmy Chamarel. To falisto-wyboisty grunt pokryty bazaltowym piaskiem mieniącym się siedmioma odcieniami. Tajemnicą tych różnokolorowych pasów są drobne, cykliczne pęknięcia, które tworzą warstwy nowych kolorów.

HERBACIANY SZLAK
Podążając Herbacianym Szlakiem, można poznać proces produkcji herbaty i spróbować lokalnych marek herbaty. Domaine des Aubineaux to miejsce, gdzie herbatę tworzy się w tradycyjny sposób.

CAP MALHEUREUX – Błękitne Laguny i Czerwony Kościół
Cap Malheureux to osada rybacka, z której rozciąga się malowniczy widok na trzy wulkaniczne wyspy – Coin de Mire, Ile Ronde i Ile Plate. Błękitne wody lagun są idealne do nurkowania i snorkelingu. Dodatkową atrakcją miasteczka jest przyciągający turystów kościół Notre-Dame Auxiliatrice z charakterystycznym, czerwonym dachem.

GOLF w rajskim otoczeniu
Dla miłośników golfa, Mauritius oferuje pola golfowe w rajskim otoczeniu. Ile aux Cerfs Golf Course i Le Toussrok Golf Course to miejsca, gdzie możesz poprawić swoje umiejętności, grając na polach otoczonych białymi plażami i błękitnym oceanem.

ZAKUPY i RĘKODZIEŁO
Na zakupy warto udać się do Caudan Waterfront, gdzie znaleźć można zarówno produkty znanych marek, jak i lokalne rękodzieło. To miejsce, gdzie miejska atmosfera spotyka się z urokiem Port Louis.
Tętniące życiem wieczory na Mauritiusie spędzić można w Grand Baie – liczne bary, knajpki i kluby czekają na tych, którzy chcą spędzić czas przy dobrej muzyce i zabawie.

Mauritius, położony na półkuli południowej, rządzi się własnymi prawami pod względem pór roku, niezgodnymi z europejską strefą klimatyczną. Co więcej, mikroklimat może znacząco różnić się w różnych częściach wyspy. Na wybrzeżu opady deszczu są stosunkowo rzadkie w porównaniu do obszarów górskich. Lato na Mauritiusie trwa od listopada do maja i charakteryzuje się ciepłymi temperaturami w zakresie od 22°C do 35°C. Zimę z kolei można doświadczyć od maja do listopada, kiedy to średnie temperatury wynoszą od 18°C do 26°C. To idealny kierunek przez cały rok, a każda pora ma coś wyjątkowego do zaoferowania.

Darmowa 45-minutowa konsultacja online z naszymi Ekspertami od Podróży dostępna przez platformę Teams

789229983