DESERT ROSE

Cisza przerywana jedynie okrzykami pawianów, malowniczy zachód słońca oglądany z pobliskiej skały z panoramicznym widokiem na otaczające góry, kameralne domki ukryte wśród zieleni...
Kraje
Kenia
Ilość osób
6 osób
Termin (13 dni)
Cena
od 3620 USD + bilet lotniczy
Wyprawa bez polskojęzycznego przewodnika Flow Africa
Chcę jechać
Kraje
Kenia
Ilość osób
6 osób
Termin (13 dni)
Cena
od 3620 USD + bilet lotniczy
Wyprawa bez polskojęzycznego przewodnika Flow Africa
Chcę jechać

Cisza przerywana jedynie okrzykami pawianów, malowniczy zachód słońca oglądany z pobliskiej skały z panoramicznym widokiem na otaczające góry, kameralne domki ukryte wśród zieleni, w których można schować się przed resztą świata, a wieczorem rozgwieżdżone niebo… Brzmi jak opis ze wspaniałej baśni? Nic bardziej mylnego! To miejsce istnieje naprawdę! Wyprawa do Desert Rose- wyjątkowego miejsca na północy Kenii. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – zapalony odkrywca, miłośnik przyrody, pasjonat historii, a przede wszystkim entuzjasta wypoczynku w znakomitych warunkach.

Pobierz PDF z programem

Dzień1

WYLOT Z WARSZAWY DO NAIROBI

Wylot z Warszawy do Nairobi z przesiadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów lotniczych.

Dzień2

PRZYLOT DO NAIROBI – PRZEJAZD DO REZERWATU SHABA

Po wylądowaniu i spotkaniu z kierowcą wyruszymy na północ, w kierunku Rezerwatu Shaba (czas transferu: ok. 6,5 godz.), gdzie zakwaterujemy się i zjemy lunch w lodge. Po południu czeka nas pierwsza afrykańska przygoda – safari samochodowe. Rezerwat Shaba oferuje prawdziwą mozaikę krajobrazów: od suchej sawanny po nadrzeczne lasy. To zróżnicowanie sprawia, że park ten jest domem dla niezliczonej ilości gatunków zwierząt. Przy jednym ze źródeł w rezerwacie znajduje się lodge Sarova Shaba. Skorzystamy tu nie tylko ze wspaniałej infrastruktury, basenu, wyśmienitej kuchni, lecz także z okazji do zasypiania przy odgłosach dzikiej przyrody i obserwacji rozgwieżdżonego nieba.

Wyżywienie

lunch / kolacja

Zakwaterowanie

Dzień3

REZERWAT SHABA– CAŁODNIOWE EMOCJONUJĄCE SAFARI – ELZA Z AFRYKAŃSKIEGO BUSZU

Po śniadaniu ruszymy na całodniowe safari w Rezerwacie Shaba. Spotkamy tu impale, zebry, guźce, oryksy, żyrafy, słonie i pawiany, które dają o sobie znać już z daleka donośnym hałasowaniem. W rezerwacie można zobaczyć zebrę Grevy’ego – największy i najbardziej zagrożony gatunek zebry. Lunch zjemy w formie pikniku na łonie natury. Rezerwat Shaba wpisał się również w historię kultury: to tu pracowała z lwami Joy Adams, autorka słynnej powieści „Elza z afrykańskiego buszu” o losach lwicy wychowanej przez ludzi. Wraz z mężem George’em, mieszkając w Afryce, zajmowała się przywracaniem środowisku zwierząt, które urodziły się w niewoli. Powrót do lodge na kolację.

Wyżywienie

śniadanie / lunch / kolacja

Zakwaterowanie

Dzień4

PRZEJAZD DO DESERT ROSE, NAJBARDZIEJ WYJĄTKOWEJ ECO LODGE W KRAJU

Po śniadaniu wyjedziemy do Desert Rose – lodge należącej do prezesa AFRICAline – Grzegorza Kępskiego. (czas transferu: ok. 7,5 godz.). Po dotarciu na miejsce zjemy późny lunch i odpoczniemy po trudach podróży. Desert Rose to miejsce wyjątkowe, stworzone z ogromną dbałością o detale, które są wykonane ręcznie z różnych materiałów – od kamienia po drewno. Wspaniałe widoki na otaczające góry zachwycają nawet najbardziej wymagających. Gośćmi lodge byli m.in. Angelina Jolie i Bruce Willis. Nie ma tu zasięgu telefonicznego ani internetu, można więc naprawdę uciec od cywilizacji. Desert Rose to także wspaniały punkt wypadowy do miejsc, w których turyści bywają niezwykle rzadko lub wcale, o czym przekonamy się sami w kolejnych dniach wyprawy. Wieczorem czeka nas wspólne podziwianie magicznego zachodu słońca z okolicznej skały i kolacja przy świecach.

Wyżywienie

śniadanie / lunch / kolacja

Zakwaterowanie

Dzień5

DESERT ROSE – TREKKING GÓRSKI – TAŃCE SAMBURU

Po śniadaniu ruszymy na odkrywanie gór sąsiadujących z Desert Rose. Poprowadzi nas lokalny wojownik z plemienia Samburu, który otaczające nas cedrowe lasy zna doskonale. Treking będzie lekki i przyjemny, a w jego trakcie zatrzymamy się na lunch nad jeziorem. Po południu ruszymy na wędrówkę przez tradycyjne wioski Samburu, gdzie będzie można przyjrzeć się życiu codziennemu plemienia. Po ponad dekadzie bliskiej współpracy ze społecznością Samburu Desert Rose stała się integralną częścią lokalnego życia. Poza zatrudnianiem 30 lokalnych mieszkańców, wspieramy mieszkańców na wiele innych sposobów, m.in. budując małą szkołę podstawową i klinikę medyczną. Goście lodge są zawsze zapraszani na lokalne uroczystości od obrzezania po kolorowe przyjęcia weselne, co daje gościom rzadką okazję do wglądu w życie codzienne i tradycję Samburu.

Wyżywienie

śniadanie / lunch / kolacja

Zakwaterowanie

Dzień6

DESERT ROSE – WIZYTA W WIOSCE SAMBURU

Po śniadaniu wybierzemy się z całodzienną wizytą do wioski Samburu. Plemię tworzą koczowniczy pasterze zajmujący się głównie hodowlą kóz, niekiedy również owiec, bydła i wielbłądów. Lud ten zamieszkuje niskie szałasy z gałęzi przykrytych skórami zwierząt. Domy w wioskach nie mają okien, a w ich wnętrzach unosi się dym, co zapobiega przyciąganiu much i innych owadów. Oczywiście współcześnie Samburu korzystają ze zdobyczy techniki, jednak nadal pozycję społeczną wyznacza tu wielkość posiadanego stada. Tu nic nie jest wyreżyserowane! Jeden z samburskich wojowników pokaże nam najważniejsze zasady tropienia zwierzyny. Tu nic nie jest wyreżyserowane! Powrot do lodge.

Lunch w wyjątkowym miejscu przy wodospadzie, a następnie siesta wśród szumu wody i palm.

Wyżywienie

śniadanie / lunch / kolacja

Zakwaterowanie

Dzień7

JEZIORO TURKANA – REJS NA WYSPĘ POŁUDNIOWĄ

Tego dnia wybierzemy się nad jezioro Turkana (czas transferu: ok. 4 godz.). Największe słone jezioro Afryki zachwyca turkusowym odcieniem. Niezwykły ekosystem zbiornika powstałego w ogromnym rowie tektonicznym sprawił, że część obszaru została wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Okolice są właściwie bezludne, a kamienista pustynia wydaje się nieprzyjazna. My jednak udamy się w rejs prostą drewnianą łodzią z silnikiem na Wyspę Południową – zupełnie nieodkryte dla turystyki miejsce! Stając na lądzie, poczujemy się jak prawdziwi odkrywcy. „Wyspa tajemnic” pokryta grubą warstwą wulkanicznego pyłu od wieków inspirowała miejscowe plemiona do tworzenia niesamowitych legend o rozmaitych duchach. To wspaniałe miejsce do obserwacji licznych gatunków ptaków, ale znane jest również jako jedno z największych skupisk krokodyli na świecie! Kolacja i zakwaterowanie w skromnym, ale schludnym hoteliku w Loiyangalani – miejscu, którego widok niemal każdemu przywodzi na myśl „Gwiezdne Wojny”. Wieczorem będziemy podziwiać zachód słońca z lampką wina i widokiem na taflę jeziora Turkana.

Wyżywienie

śniadanie / lunch / kolacja

Zakwaterowanie

Palm Shade Hotel*

Dzień8

WIOSKA EL MOLO – SEKRETNE ŹRÓDŁA – DESERT ROSE

Dzień nad Jeziorem Turkana. Po śniadaniu ruszymy do wioski El Molo, ludu liczącego zaledwie kilkadziesiąt osób. Ich przybycie na te ziemie jest owiane tajemnicą, a legendy mówią, że potrafili chodzić po dnie jeziora i rozmawiać z krokodylami. El Molo są nazywani „Panami Jeziora”, a ich wioski nie zmieniły wyglądu od czasu odkrycia obszaru w XIX w. Następnie udamy się do sekretnych źródeł u podnóża wulkanu Kulal. Z każdego z trzech miejsc wypływa woda o zupełnie innych właściwościach. Po południu powrócimy do Desert Rose, gdzie przy szklaneczce ginu z tonikiem wymienimy się wrażeniami (czas transferu: ok. 4 godz.).

Wyżywienie

śniadanie / lunch / kolacja

Zakwaterowanie

Dzień9

DESERT ROSE – WYPOCZYNEK W WYJATKOWEJ LODGE

Po intensywnym tygodniu w roli odkrywców nowego lądu przychodzi czas na wypoczynek. Nie ma lepszego miejsca na relaks w kameralnych warunkach niż Desert Rose. Każdy domek należący do lodge jest usytuowany tak, aby zapewnić prywatną przestrzeń Gościom. Można więc zaszyć się na cały dzień i wypoczywać w otoczeniu majestatycznej afrykańskiej przyrody lub wybrać się na trekking z piknikiem w okolicy. Wieczorem afrykańskie opowieści przy kominku i szklaneczce dobrego trunku…

Wyżywienie

śniadanie / lunch / kolacja

Zakwaterowanie

Dzień10

DESERT ROSE – PARK NARODOWY MERU

Po śniadaniu pożegnamy się z Desert Rose i przejedziemy do Parku Narodowego Meru. Lunch i zakwaterowanie w campie. Po południu czeka nas pierwsze safari w parku narodowym. Położony w samym sercu Kenii jest jednym z najrzadziej odwiedzanych terenów chronionych w kraju. Również tutaj ochroną przyrody zajmowało się małżeństwo Adamsów. Poszukiwanie wielkiej piątki z Mount Kenią w tle z pewnością dostarczy wielu wrażeń. Powrót do lodge, kolacja i nocleg.

Wyżywienie

śniadanie / lunch / kolacja

Zakwaterowanie

Ikweta Safari Camp, ikwetasafaricamp.com

Dzień11

PARK NARODOWY MERU – REZERWAT KORA

Po śniadaniu ruszymy na całodniowe safari. Czy uda się tym razem skompletować pełną wielką piątkę? Mała popularność parku sprawia, że przyroda jest tu jeszcze bardziej dzika niż gdziekolwiek indziej. Z powodu większej wilgotności powietrza oraz częstszego występowania opadów można tu znaleźć gatunki fauny i flory nie występujące w innych częściach kraju. Lunch zjemy podczas pikniku. Po przemierzeniu parku przejedziemy do Rezerwatu Kora nad rzeką Tana. Teren ten w latach 80. i 90. XX w. zmagał się z ogromną liczbą kłusowników. To tu walczył z nimi George Adamson, mąż autorki słynnej „Elzy z afrykańskiego buszu”. Powrót do campu, kolacja i nocleg.

Wyżywienie

śniadanie / lunch / kolacja

Zakwaterowanie

Ikweta Safari Camp, ikwetasafaricamp.com

Dzień12

PARK NARODOWY MERU – NAIROBI

Przejazd do Nairobi (czas transferu: ok. 6,5 godz.). Lunch zjemy podczas przerwy na trasie. Po długiej podróży czas na odpoczynek, kolację i nocleg. Nie zakwaterujemy się jednak w hotelu, a w pięknie urządzonych namiotach safari, które pozwolą uciec od miejskiego klimatu stolicy. Otaczające camp ogrody będą idealnym miejscem do wypoczynku po całodziennym transferze.

Wyżywienie

śniadanie / lunch

Zakwaterowanie

Wildebeest Eco Camp, BB+, namioty deluxe, wildebeestecocamp.com

Dzień13

WIZYTA W SIEROCIŃCU DLA SŁONI I CENTRUM ŻYRAF – WYLOT DO POLSKI

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Nairobi. Przejedziemy do najpiękniejszej części stolicy Kenii – Karen. Odwiedzimy sierociniec dla słoni, gdzie przywraca się te piękne zwierzęta naturalnemu środowisku. Z kolei czas spędzony w Centrum Żyraf będzie niezwykłą okazją do spotkania oko w oko z długoszyimi pięknościami. Na lunch wybierzemy się do lokalnej restauracji. Po południu czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

Wyżywienie

śniadanie

Dzień14

OPCJONALNIE WYBRZEŻE DIANI – WYPOCZYNEK

Dni 12–16:

WYBRZEŻE DIANI – WYPOCZYNEK

Istnieje możliwość wydłużenia wyjazdu o wypoczynek na wybrzeżu Diani w hotelu Sonrisa. To niezwykłe miejsce stworzone w Kenii przez Polkę, Iwonę Strzelecką. Plaża na Diani Beach jest jedną z najpiękniejszych na świecie. Wychodzi się na nią wprost z hotelu Sonrisa i można spacerować po niej godzinami. To idealne miejsce na egzotyczne i beztroskie wakacje z dala od tłumów! Cisza, spokój i natura oraz kameralny charakter hotelu to recepta na idealny wypoczynek.

Wyżywienie

śniadanie

Zakwaterowanie

Hotel Sonrisa, hotelsonrisa.pl

Cena zawiera:

 • Opiekę polskiego przewodnika Flow Africa (w opcji „z przewodnikiem polskojęzycznym”)
 • Zakwaterowanie zgodnie z programem
 • Transport w kraju docelowym (Toyota Land Cruiser 4×4 typu safari z otwieranym dachem)
 • Wodę butelkowaną
 • Opiekę anglojęzycznego kierowcy-przewodnika Flow Africa
 • Wyżywienie zgodnie programem
 • Opłaty w parkach narodowych i zwiedzanych obiektach
 • Ubezpieczenie

Cena nie zawiera:

 • Przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa–Nairobi –Warszawa (koszt dodatkowy: ok. 2800 – 3500 PLN za osobę; bilet można rezerwować indywidualnie)
 • Napojów bezalkoholowych i alkoholowych
 • Zwyczajowych napiwków (koszt dodatkowy: ok. 50 USD od osoby) oraz własnych wydatków
 • Dopłaty za wydłużenie wyprawy o 3 noce o pobyt na wybrzeżu Diani (koszt dodatkowy: 650 USD; 100 USD – dopłata za pokój jednoosobowy)
 • Wizy (koszt dodatkowy: 50 USD)
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt dodatkowy: 250 USD)
  TURKANA_1 TURKANA_2
  Ulubione kierunki podróżników
  WSZYSTKIE KOLORY KENTE
  15 dni
  8 osób
  od 5690 USD + bilet lotniczy
  KENYA BREAK
  8 dni
  6 osób
  od 1550 USD + bilet lotniczy
  WIELKA MIGRACJA SERENGETI
  12 dni
  6 osób
  od 2950 USD + bilet lotniczy
  KILIMANJARO MACHAME ROUTE
  8 dni
  6 osób
  od 4190 USD + bilet lotniczy

  Darmowa 45-minutowa konsultacja online z naszymi Ekspertami od Podróży dostępna przez platformę Teams

  789229983