NAMIBIA FLYING SAFARI

Namibia Flying Safari to wyjątkowa, ekskluzywna i autorska wyprawa oferowana tylko przez biuro Flow Africa. To niesamowite podróż oparta na widokowych przelotach prywatną awionetką!
Kraje
Namibia
Ilość osób
6 - 9 osób
Termin (9 dni)
Cena
od 5595 EUR + bilet lotniczy (przy 9 os. podróżujących)
Wyprawa z polskojęzycznym przewodnikiem Flow Africa
Chcę jechać
Kraje
Namibia
Ilość osób
6 - 9 osób
Termin (9 dni)
Cena
od 5595 EUR + bilet lotniczy (przy 9 os. podróżujących)
Wyprawa z polskojęzycznym przewodnikiem Flow Africa
Chcę jechać

Flying safari to wyjątkowa, ekskluzywna i autorska wyprawa oferowana tylko przez biuro AFRICAline. To niesamowite safari oparte na prywatnych lotach awionetką, z zaprzyjaźnionym, najlepszym pilotem, który pokaże nam Afrykę z zupełnie innej perspektywy. Taka forma wyprawy pozwala dotrzeć do miejsc niedostępnych, uchwycić barwną mozaikę krajobrazów i podziwiać widoki zarezerwowane wyłącznie dla ptaków. Dodatkowym atutem tego programu są niepowtarzalne lodge i campy, które zachwycą niejednego wytrawnego podróżnika!

Pobierz PDF z programem

Dzień1

WYLOT Z WARSZAWY DO NAMIBII

Wylot do Windhuku z przesiadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów lotniczych.

Dzień2

PRZYLOT DO WINDHUKU – PRZELOT DO PARKU NARODOWEGO ETOSZY – PIERWSZE SAFARI SAMOCHODOWE

Wyprawę rozpoczynamy w Windhuku. Profesjonalny pilot oraz samolot będą do dyspozycji grupy przez całe 7 dni afrykańskiej przyrody. Dzięki temu rozwiązaniu możemy w pełni dopasować program safari do potrzeb grupy, a także sprawić, by pobyt w Namibii był jak najbardziej owocny w nowe doświadczenia. Korzystając z prywatnego transferu lotniczego unikamy długich przejazdów samochodami, a zaoszczędzony czas poświęcimy na obcowanie z dziką afrykańską przyrodą. Pierwszy przelot potrwa około 1,5 godz. i zabierze nas do lodge położonej tuż przy granicy Parku Narodowego Etoszy. W zależności od sił i czasu będzie można wybrać się tego dnia na pierwsze samochodowe safari.

Wyżywienie

lunch / kolacja

Zakwaterowanie

Mushara Bushcamp https://www.mushara-lodge.com/mushara-bush-camp/

Dzień3

SAFARI SAMOCHODOWE W PARKU NARODOWYM ETOSZY – POSZUKIWANIA WIELKIEJ PIĄTKI

Po śniadaniu rozpoczniemy safari samochodowe w Parku Narodowym Etoszy obejmującym tereny leżące przy olbrzymim wyschniętym jeziorze. Ze względu na ogromną koncentrację zwierząt, w tym wielkiej piątki, uważany jest za jeden z najsłynniejszych parków całej Afryki. Występujące tu źródła wody przyciągają dzikie zwierzęta z całej północnej części Namibii. Przed nami okazja do zobaczenia lwów, dużych stad słoni, żyraf, zebr, antylop, a nawet gepardów czy lamparta. Park Etoszy słynie również z dużej populacji niezwykle rzadkich czarnych nosorożców. Powrócimy do lodge na lunch, a po południu wyruszymy na kolejne safari, by podziwiać zwierzęta. Kolacja, nocleg.

Wyżywienie

śniadanie / lunch / kolacja

Zakwaterowanie

Mushara BushCamp https://www.mushara-lodge.com/mushara-bush-camp/

Dzień4

SAFARI SAMOCHODOWE W ETOSZY – LOT WIDOKOWY NAD ETOSZĄ I DAMARALANDEM

Po śniadaniu czeka nas jeszcze jedno safari w Parku Narodowym Etoszy. O poranku można zobaczyć drapieżniki wracające z nocnych polowań. Po lunchu udamy się na pas startowy, skąd prywatnym samolotem ruszymy na widokowy lot nad wyschniętym jeziorem Etosza. Widok jałowego, ogromnego solniska z pokładu samolotu pozostanie w pamięci na długo. To jedno z tych miejsc, które warto podziwiać z podniebnej perspektywy. Wspaniałych wrażeń dostarczy również przelot ponad górskim regionem Damaraland. Po 1 godz. 15 min. lotu wylądujemy na prywatnym lotnisku Etendeka Mountain Camp. Wieczorem wybierzemy się również na samochodowe safari po terenach należących do campu w poszukiwaniu żyjących tu żyraf, skoczników antylopich, kudu czy oryksów.

Wyżywienie

śniadanie / lunch / kolacja

Zakwaterowanie

Etendeka Tented Camp, http://www.etendeka-namibia.com/*

Dzień5

PIESZE SAFARI – PRZELOT WIDOKOWY NA WYBRZEŻE SZKIELETÓW I DALEJ DO SWAKOPMUND

Wczesnym rankiem czeka nas niezwykły ok. 3-godzinny spacer po górzystych okolicach campu. Przewodnik zabierze nas do fascynującego świata zwierząt i roślin. Również geologia obszaru jest zachwycająca, o czym przekonamy się, poszukując pięknych minerałów i ciesząc oczy skarbami natury. Po lunchu w campie wyruszymy w wyjątkowy lot widokowy (czas trwania: ok. 2 godz.). Będziemy podziwiać z lotu ptaka wielkie połacie wydm oraz niezwykłych formacji skalnych. Kierując się nad ocean, dotrzemy nad Wybrzeże Szkieletów, nazywane „bramą do piekła” ze względu na silne prądy i liczne płycizny, które są niezwykle niebezpieczne dla przepływających tędy statków. Na wybrzeżu znajduje się ponad tysiąc wraków! Warto być czujnym obserwatorem, być może uda się wypatrzeć olbrzymią kolonię kotików – ssaków z rodziny uchatkowatych, tłoczących się tysiącami na wybrzeżu. W międzyczasie wylądujemy na godzinę, by uzupełnić paliwo. Loty widokowe zakończymy w Swakopmund. Transfer z lotniska do hotelu.

Wyżywienie

śniadanie / lunch

Zakwaterowanie

Hansa hotel http://www.hansahotel.com.na/*

Dzień6

REJS PO ZATOCE WALVIS – JAZDA SAMOCHODAMI TERENOWYMI WZDŁUŻ PLAŻY – BIEGANIE PO WYDMACH

Przed nami dzień pełen rozmaitych aktywności. Po śniadaniu ruszymy w rejs po zatoce Walvis. To okazja do obserwacji morskiej fauny – kotików, delfinów, pelikanów. Następnie przejedziemy samochodem terenowym wzdłuż plaży, pomiędzy oceanem a wydmami Pustyni Namib. Atrakcją dnia będzie wspinaczka i bieganie po wydmach, które są jednymi z najpiękniejszych na świecie. Wieczorem powrót do Swakopmund.

Wyżywienie

śniadanie

Zakwaterowanie

Hansa hotel http://www.hansahotel.com.na/*

Dzień7

PRZELOT WIDOKOWY DO SOSSUSVLEI – SPACER DO DEAD VLEI – SURREALISTYCZNE KRAJOBRAZY PUSTYNI

Kiedy tylko mgła się uniesie, ruszymy w najbardziej spektakularny lot widokowy tej podróży (czas trwania: ok. 1,5 godz.). Najpierw wzdłuż wybrzeża, by przeciąć przestrzeń powietrzną nad Pustynią Namib i wylądować w Regionie Sossusvlei. Samochodem terenowym przejedziemy w głąb pola wydmowego. Następnie już pieszo dotrzemy między innymi do nieziemskiego miejsca – Dead Vlei (czas przejścia: ok. 20 min.), które sprawi, że poczujemy się jak na innej planecie. Kontrastująca biel wyschniętej niecki z czarnymi pniami martwych akacji, granatowym niebem i krwisto pomarańczowymi wydmami potęguje surrealistyczny obraz tego cudu natury. Chętni mogą wejść na najwyższe wydmy mierzące ponad 300 m wysokości. Przejazd do lodge na odpoczynek.

Wyżywienie

śniadanie

Zakwaterowanie

Desert Hills

Dzień8

PRZELOT DO WINDHUKU

Po śniadaniu czeka nas ostatni przelot nad magiczną Namibią, zakończony lądowaniem w Windhoeku (czas lotu: ok. 1 godz.). Z lotniska udamy się do hotelu na odpoczynek.

Wyżywienie

śniadanie

Zakwaterowanie

Hotel Hilton, http://www3.hilton.com/en/hotels/namibia/hilton-windhoek-WDHHIHI/index.html?WT.mc_id=zELWAKN0EMEA1HI2DMH3LocalSearch4DGGenericx6WDHHIHI*

Dzień9

WYLOT DO POLSKI

Po śniadaniu czas wolny na odpoczynek. O odpowiedniej godzinie transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień10

PRZYLOT DO WARSZAWY

Dzień11

OPCJA Z WODOSPADAMI WIKTORII

Dzień12

PRZYLOT DO VICTORIA FALLS

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Windhuku i przelot do Victoria Falls w Zimbabwe (14.15 – 15.50, Air Namibia, SW405).  Zakwaterowanie i czas na odświeżenie się. Wieczorem o godz. 19.00 klimatyczna kolacja Boma w afrykańskim stylu w restauracji serwującej tradycyjne dania barbecue. Wielki open bufet, gdzie skosztować można między innymi: guźca, antylopy elanda, kudu, strusia czy krokodyla! Podczas posiłku występy miejscowych muzyków i tancerzy.

Wyżywienie

śniadanie / kolacja

Zakwaterowanie

Hotel Kingdom**** http://www.thekingdomhotel.co.za/

Dzień13

Po śniadaniu spacer po Parku Narodowym Victoria Falls. Oglądanie kurtyny wodospadów liczącej ponad 1,7 kilometra długości z najwyższym punktem 109 metrów wysokości. Niepowtarzalna okazja podziwiania jednego z siedmiu naturalnych cudów świata. Widok katarakt wodospadu oraz bujnej roślinności nawadnianej przez mgiełkę powstałą przy spadku ogromnej masy wody z dużej wysokości zapiera dech w piersiach.
Po południu czas wolny na odpoczynek przy hotelowym basenie i spacer po miasteczku. Dla chętnych przelot  helikopterem nad Wodospadami Wiktorii, który ukazuje wielkość wodospadów i przelewającej się przez niego hektolitrów wody (płatne dodatkowo).

Wyżywienie

śniadanie

Zakwaterowanie

Hotel Kingdom**** http://www.thekingdomhotel.co.za/

Dzień14

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Victoria Falls lub Livingstone w Zambii i wylot do Polski

Dzień15

PRZYLOT DO WARSZAWY

Cena zawiera:

 • Przeloty wewnętrzne prywatną awionetką Cessna Grand Caravan
 • Zakwaterowanie zgodnie z programem
 • Transport w krajach docelowych
 • Atrakcje wymienione w programie bez adnotacji „płatne dodatkowo”
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika Flow Africa
 • Wyżywienie zgodnie z programem
 • Opłaty w parkach narodowych i zwiedzanych obiektach
 • Ubezpieczenie

Cena nie zawiera:

 • Przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa – Windhuk – Warszawa (koszt dodatkowy: ok. 2800 – 4000 PLN za osobę; bilet można rezerwować indywidualnie lub z Flow Africa)
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt dodatkowy: 370 EUR)
 • Wizy (1080 NAD – czyli ok. 67 EUR, płatne przy przekraczaniu granicy kartą kredytową lub gotówką – randami południowoafrykańskimi)
 • Zwyczajowych napiwków (koszt dodatkowy: ok. 75 EUR za osobę), własnych wydatków
 • Napojów do lunchy i kolacji (napój typu soft drink – 1 – 3 EUR); w Etendeka i Kulala napoje wliczone w cenę pobytu)
  NAMIBIA_1 NAMIBIA_2 NAMIBIA_3
  Ulubione kierunki podróżników
  WSZYSTKIE KOLORY KENTE
  15 dni
  8 osób
  od 5690 USD + bilet lotniczy
  KENYA BREAK
  8 dni
  6 osób
  od 1550 USD + bilet lotniczy
  WIELKA MIGRACJA SERENGETI
  12 dni
  6 osób
  od 2950 USD + bilet lotniczy
  KILIMANJARO MACHAME ROUTE
  8 dni
  6 osób
  od 4190 USD + bilet lotniczy

  Darmowa 45-minutowa konsultacja online z naszymi Ekspertami od Podróży dostępna przez platformę Teams

  789229983