NIEZNANA TANZANIA

Będzie to podróż dla miłośników przygody, pragnących poczuć atmosferę miejsc nieznanych i niedostępnych, łącząc klasyczne afrykańskie safari, trekking górski i odpoczynek z dala od tłumów.
Kraje
Tanzania
Ilość osób
6 osób
Termin (12 dni)
Cena
od 3550 USD + bilet lotniczy
Cena z polskojęzycznym przewodnikiem Flow Africa
Chcę jechać
Kraje
Tanzania
Ilość osób
6 osób
Termin (12 dni)
Cena
od 3550 USD + bilet lotniczy
Cena z polskojęzycznym przewodnikiem Flow Africa
Chcę jechać

Trekking górski w Afryce to nie tylko Kilimanjaro, Mount Kenya czy Ruwenzori! Zdziwiony? Wybierz się z nami w podróż w nieodkryte jeszcze przez turystów góry Usambara. Nie bez przyczyny pod koniec XIX w., w czasach kolonialnych, Niemcy upodobali je sobie najbardziej ze względu na łagodny, suchy klimat, który przypominał im Alpy. Będzie to podróż dla miłośników przygody, pragnących poczuć atmosferę miejsc nieznanych i niedostępnych, łącząc klasyczne afrykańskie safari, trekking górski i odpoczynek z dala od tłumów. Spodoba się zwłaszcza tym, którzy cenią kameralne miejsca noclegowe z domową atmosferą, duszą i bogatą historią, a także osobom, które najlepiej wypoczywają na łonie przyrody, z dala od utartych szlaków i turystycznego zgiełku.

Pobierz PDF z programem

Dzień1

WYLOT Z WARSZAWY DO TANZANII - LĄDOWANIE POD KILIMANDŻARO

Popołudniowy wylot do Tanzanii z przesiadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów lotniczych. Po wylądowaniu w Tanzanii i spotkaniu z przewodnikiem na lotnisku wyjedziemy do Aruszy (czas transferu: ok. 1,5 godz.). Trasa jest pełna wspaniałych widoków, m.in. z majestatycznym Kilimandżaro w tle. Zakwaterowanie i wypoczynek w lodge.

Zakwaterowanie

Outpost Lodge, www.outpost-lodge.com

Dzień2

SAMOCGODOWE SAFARI W KRATERZE NGORONGORO – POSZUKIWANIE WIELKIEJ PIĄTKI

Po śniadaniu wyjedziemy do krateru Ngorongoro, dużej wulkanicznej kaldery, będącej obszarem chronionym i znajdującej się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO (czas transferu: ok. 4 godz.). Wielkie zagłębienie powstałe wskutek gwałtownego wybuchu wulkanu 2–3 miliony lat temu ma 610 m głębokości i zostało uznane za jeden z siedmiu naturalnych cudów Afryki. Przyroda uformowała tu ogromny amfiteatr, który jest domem dla wielu gatunków zwierząt. Podczas safari są duże szanse na obserwację lwów, antylop, słoni, a nawet bardzo rzadkich czarnych nosorożców. Po południu wyruszymy ku naszemu miejscu noclegowemu, jakim będzie specjalny obóz namiotowy (czas transferu: ok. 1 godz.).

Wyżywienie

śniadanie / lunch / kolacja

Zakwaterowanie

Nainokanoka Special campsite (namioty typu igloo, karimata, śpiwór, prysznic typu safari z podgrzewaną wodą w wiadrze)

Dzień3

TREKKING DO KRATERU OLMOTI I WODOSPADU MUNGE

Po śniadaniu prawdziwy masajski przewodnik zabierze nas na krótki trekking do krateru Olmoti i wodospadu Munge (czas przejścia: ok. 4 godz.). Ta przyjemna wędrówka prowadzi na rozległe równiny wnętrza krateru, pokryte gęstym dywanem traw i przecięte błękitną wstęgą rzeki Munge, której wody spadają ze stoków, tworząc malowniczy wodospad. Przejazd do campu, zakwaterowanie i kolacja.

Wyżywienie

śniadanie / lunch / kolacja

Zakwaterowanie

Embakaai Campsite (namioty typu igloo, karimata, śpiwór, prysznic typu safari z podgrzewaną wodą w wiadrze)

Dzień4

TREKKING DO KRATERU EMPAKAI I WIOSKI NAYOBI

Dziś czeka nas wędrówka do kaldery Empakai (dystans: 9 km; czas przejścia: 4-5 godz.). Ma ona około 6 km szerokości, a połowę jej powierzchni stanowi nietypowo głębokie jezioro alkaliczne (85 m!). Przy jego brzegach często można spotkać stada flamingów. Wznosząc się powoli na obrzeża kaldery, będziemy podziwiać wspaniałą roślinność, od gęstych lasów po trawiaste przestrzenie sawanny. Widoki podczas wędrówki zachwycą każdego. Przy dobrej pogodzie widać stąd nie tylko aktywny wulkan Ol Doinyo Lengai, ale również Wielkie Rowy Afrykańskie, a nawet jezioro Natron. Po drodze z pewnością spotkamy zwierzęta charakterystyczne dla tego miejsca: buszboki, elandy, koczkodany czarnosiwe i wiele innych. Kontynuacja trekkingu do wioski Nayobi, której nazwa w języku Masajów oznacza „zimne miejsce”. Kolacja i nocleg.

Wyżywienie

śniadanie / lunch / kolacja

Zakwaterowanie

Nayobi Village Campsite (namioty typu igloo, karimata, śpiwór, prysznic typu safari z podgrzewaną wodą w wiadrze)

Dzień5

TREKKING DO PODNÓRZA WULKANU OL DOINYO LENGAI

Po śniadaniu ruszymy na całodzienną wędrówkę (dystans: 15-18 km; czas przejścia ok. 6-7 godz.). Opuścimy dziś obszar chroniony Ngorongoro, a krajobrazy staną się wyraźnie bardziej suche. Naszym celem będzie podejście od północnego zachodu do stoków majestatycznego wulkanu Ol Doinyo Lengai, który nazywany jest przez Masajów Górą Boga Ngai. Po dniu pełnym wrażeń odpoczniemy w obozie namiotowym otoczonym przez drzewa akacji. Bliski kontakt z naturą to najwspanialsza część tej wyprawy, a widok rozgwieżdżonego afrykańskiego nieba zapada w pamięci na zawsze.

Wyżywienie

śniadanie / lunch / kolacja

Zakwaterowanie

Accacia Camp (namioty typu igloo, karimata, śpiwór, prysznic typu safari z podgrzewaną wodą w wiadrze)

Dzień6

TREKKING DO RZEKI NGARESERO – WIDOK NA ŚWIĘTĄ GÓRĘ MASAJÓW

Po śniadaniu kontynuacja wędrówki wzdłuż Wielkich Rowów Afrykańskich. Widoki zdominuje Ol Doinyo Lengai, którego wierzchołek z każdym dniem wyprawy widać wyraźniej. Po całodniowym trekkingu dotrzemy do rzeki Ngaresero, która ma swoje źródła na północy wyżyny Ngorongoro, a uchodzi do jeziora Natron, przy którym, w obozie, zatrzymamy się na nadchodzącą noc.

Wyżywienie

śniadanie / lunch / kolacja

Zakwaterowanie

Lake Natron Campsite (namioty typu igloo, karimata, śpiwór, prysznic typu safari z podgrzewaną wodą w wiadrze)

Dzień7

EMOCJONUJĄCA WSPINACZKA NA OL DOINYO LENGAI – JEDYNY CZYNNY WULKAN W TANZANII

Zwieńczeniem kilkudniowej wędrówki będzie wspinaczka na Ol Doinyo Lengai. Na szczyt rocznie wchodzi tylko ok. 70 śmiałków, możemy więc być pewni, że na wierzchołku będziemy sami. Wstaniemy już o 1.00 w nocy, by podjechać do szlaku, którym zaczniemy wspinaczkę na wierzchołek. Do pokonania będziemy mieli ponad 2 tysiące m różnicy poziomów. Wyjście na szczyt zaczyna się w nocy, by uniknąć palącego za dnia afrykańskiego słońca oraz by zobaczyć ze szczytu magiczny spektakl wschodu słońca…

Ol Doinyo Lengai to nie tylko święta góra Masajów, lecz także niezwykłe miejsce dla geologów. Jest to jedyny na świecie czynny wulkan karbonatytowy. Oznacza to, że lawa wydobywająca się z jego wnętrza jest zasobna w węglany i jest koloru białego lub kremowego. Ponadto jest ona tak płynna, że przemieszcza się szybciej niż człowiek jest w stanie biegnąć! Będąc tu, można mieć wrażenie, że jest się na innej planecie! To poczucie spotęguje wschód słońca, który zastanie nas na szczycie. Do obozu zejdziemy wczesnym południem. Chętni będą mogli wybrać się w drugiej części dnia na lekki trekking do wodospadów w pobliżu jeziora Natron.

Wyżywienie

śniadanie / lunch / kolacja

Zakwaterowanie

Kamakia Camp (namioty typu igloo, karimata, śpiwór, prysznic typu safari z podgrzewaną wodą w wiadrze)

Dzień8

PORANEK NAD JEZIOREM NATRON – PRZEJAZD DO ARUSZY – WYLOT DO POLSKI

Śniadanie i poranek nad jeziorem Natron. Woda w zbiorniku jest silnie zasolona i ma odczyn zasadowy. Niewiele organizmów jest w stanie wytrzymać tak trudne warunki, dlatego występują tu tylko sinice i cyjanobakterie. Jezioro jest także ostoją flamingów małych, których liczba sięga niekiedy 2,5 miliona osobników! Po wczesnym lunchu wyjedziemy na lotnisko Kilimandżaro przez Aruszę (czas transferu: ok. 7 godz.). Lot powrotny do Polski.

Wyżywienie

śniadanie

Dzień9

PRZYLOT DO WARSZAWY

Cena zawiera:

 • Przelot wewnętrzny na trasie Dar Es Salam–Zanzibar–Dar es Salaam
 • Opiekę anglojęzycznego kierowcy przewodnika Flow Africa
 • Wyżywienie zgodnie z programem
 • Opłaty w parkach narodowych i zwiedzanych obiektach
 • Wodę butelkowaną w części safari
 • Opiekę polskiego przewodnika Flow Africa (w opcji „z polskojęzycznym przewodnikiem”)
 • Zakwaterowanie zgodnie z programem
 • Transport w krajach docelowych
 • Atrakcje dodatkowe wymienione w programie bez adnotacji „płatne dodatkowo”
 • Ubezpieczenie

Cena nie zawiera:

 • Przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa–Dar es Salaam–Warszawa (szacunkowy koszt: 3000–3500 PLN za osobę; bilet można rezerwować indywidualnie)
 • Napojów bezalkoholowych i alkoholowych oraz własnych wydatków
 • Zwyczajowych napiwków (koszt dodatkowy: ok. 50 USD od osoby)
 • Wizy (koszt dodatkowy: 50 USD od osoby)
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt dodatkowy: 250 USD)
  TANZANIA_1 TANZANIA_2 TANZANIA_3
  Ulubione kierunki podróżników
  WSZYSTKIE KOLORY KENTE
  15 dni
  8 osób
  od 5690 USD + bilet lotniczy
  KENYA BREAK
  8 dni
  6 osób
  od 1550 USD + bilet lotniczy
  WIELKA MIGRACJA SERENGETI
  12 dni
  6 osób
  od 2950 USD + bilet lotniczy
  KILIMANJARO MACHAME ROUTE
  8 dni
  6 osób
  od 4190 USD + bilet lotniczy

  Darmowa 45-minutowa konsultacja online z naszymi Ekspertami od Podróży dostępna przez platformę Teams

  789229983