PRZYLĄDEK DOBREGO WINA

Świat win południowoafrykańskich cechuje niezwykła różnorodność winnych szczepów, co zawdzięcza on dużemu zróżnicowaniu gleb oraz mikroklimatu, nawet w obrębie jednego, pozornie niewielkiego regionu.
Kraje
RPA
Ilość osób
8 osób
Termin (12 dni)
Cena
od 2450 USD + bilet lotniczy
Wyprawa bez przewodnika polskojęzycznego Flow Africa
Cena
od 2650 USD + bilet lotniczy
Wyprawa z polskojęzycznym przewodnikiem Flow Africa
Chcę jechać
Kraje
RPA
Ilość osób
8 osób
Termin (12 dni)
Cena
od 2450 USD + bilet lotniczy
Wyprawa bez przewodnika polskojęzycznego Flow Africa
Cena
od 2650 USD + bilet lotniczy
Wyprawa z polskojęzycznym przewodnikiem Flow Africa
Chcę jechać

Świat win południowoafrykańskich jest tak bogaty, jak różnorodne są winne szczepy. A to z kolei zawdzięczamy dużemu zróżnicowaniu gleb i mikroklimatu, nawet w obrębie jednego, pozornie niewielkiego regionu. Producenci trunku stale zmieniają skład kupażu, dbając o napływ nowości smakowych dla koneserów i amatorów win pochodzących z RPA. Jednocześnie tworzą możliwość nieograniczonego odkrywania kolejnych nut tamtejszych win. Tę wspaniałą podróż doskonale uzupełnią degustacje miejscowych specjałów: oliwy z oliwek, brandy i czekolady.

Pobierz PDF z programem

Dzień1

PRZELOT Z WARSZAWY DO KAPSZTADU

Spotkanie na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie i wylot z Polski do Kapsztadu. Po przylocie transfer z lotniska do hotelu Cape Riviera. Nocleg w luksusowym pensjonacie, w malowniczej dzielnicy Kapsztadu – Oranjezicht, z widokiem na miasto i majestatyczną Górę Stołową.

Zakwaterowanie

Hotel Cape Riviera http://www.caperiviera.co.za/

Dzień2

ZWIEDZANIE KAPSZTADU

Kapsztad jest dziś pięknym, nowoczesnym miastem, choć są miejsca, które pamiętają dramatyczne przemiany zachodzące w południowej Afryce. Jednym z nich jest Dystrykt 6, założony w XIX w. przez niewolników, imigrantów, handlarzy i rzemieślników. W 1966 r. zostali oni przesiedleni, a dystrykt mogli zamieszkiwać wyłącznie biali. Wysiedlonym przyznano wolną działkę Cape Flats, nazywaną do dziś „śmietnikiem apartheidu” i wciąż będącą jednym z najbiedniejszych miejsc w Kapsztadzie. Podczas zwiedzania nie zabraknie także wizyty w Langa, najstarszej części miasta. Obiad z miejscową rodziną zaowocuje próbą nauki choć kilku zwrotów w języku Xhosa pod czujnym okiem Mamy, czyli pani domu. Zupełnie innym doświadczeniem będzie spacer wśród pięknych domów na wybrzeżu, czy przejazd słynną drogą wzdłuż klifów morskich u podnóża Góry Chapmana aż do celu wycieczki – Góry Stołowej na Przylądku Dobrej Nadziei. Chętni będą mogli wybrać się na dodatkową wycieczkę na Plażę Boulders, żeby podziwiać kolonie pingwinów przylądkowych, jedynych osiadłych pingwinów afrykańskich.

Wyżywienie

śniadanie

Zakwaterowanie

Hotel Cape Riviera caperiviera.co.za

Dzień3

KAPSZTAD – WINNICE W PAARL I WORCESTER – WZGORZA ROBERTSON – KAPSZTAD REJS RZEKĄ BREEDE, DEGUSTACJA WIN, OLIWY I BRANDY

W dolinie Robertson funkcjonuje aż 47 winnic, a w okolicy tłoczy się również oliwę i sprzedaje różne rodzaje serów. Osią regionu jest rzeka Breede, której otaczające obszary zawdzięczają dużą żyzność, co najlepiej można obserwować z pokładu łodzi. Specjalność winiarską regionu stanowi wytrawny czerwony shiraz, ale równie warte degustacji jest miejscowe chardonnay czy méthode cap classique. Wzgórza Robertson mimo letnich upałów oferują nawet delikatne pinot noir. Po drodze będzie można wybrać się do parku ptaków, gdzie zgromadzono ponad 260 egzotycznych gatunków. W samym Robertson znajduje się słynna gorzelnia Klipdrift, odkrywająca tajniki produkcji brandy. Co ciekawe, po raz pierwszy trunek ten poddano destylacji w 1938 r. Doskonałym dopełnieniem doświadczeń tego dnia będą spacery wąskimi uliczkami w uroczych miejscowościach mijanych po drodze, obserwacja pracy rzemieślników i artystów, świeża kawa palona na miejscu oraz zakup najlepszych win regionu w przystępnych cenach

Wyżywienie

śniadanie

Zakwaterowanie

Hotel Cape Riviera caperiviera.co.za

Dzień4

KAPSZTAD – WINNICA ALLESVERLOREN – DOLINA RIEBEEK – MIASTECZKO MALMESBURY – KAPSZTAD

Tego dnia odwiedzimy Allesverloren – najstarszą winnicę Swartlandu, słynącą ze znakomitych czerwonych win. Posiadłość założona w XVII w. zachwyca bogatą historią i malowniczym położeniem. Na trasie wycieczki nie zabraknie Riebeek-Kasteel, jednego z najstarszych miast w RPA, położonego w dolinie Riebeek, nazywanego często najlepiej zachowanym sekretem Przylądka Zachodniego. Wiosną okolice toną w odcieniach bieli i różu kwitnących drzew brzoskwiniowych. Wspaniałe krajobrazy przyciągają artystów, którzy często wybierają tę dolinę na swój dom i miejsce pracy twórczej. Wizytę w posiadłości Kloovenburg połączymy z degustacją win oraz oliwy z oliwek. W drodze powrotnej do Kapsztadu zatrzymamy się na spacer w pięknym miasteczku Malmesbury – „sercu Swartlandu”.

Wyżywienie

śniadanie

Zakwaterowanie

Hotel Cape Riviera caperiviera.co.za

Dzień5

KAPSZTAD – ZWIEDZANIE ZAGŁĘ BIA WINIARNI STELLENBOSCH

Stellenbosch to prawdziwe centrum produkcji win w RPA i nadzwyczaj bogate zagłębie winiarni. Skupia się tu ponad 300 winnic, z czego otwartych do zwiedzania jest około 100. Samo miasteczko zachwyca licznymi galeriami sztuki, ciekawą architekturą oraz niepowtarzalnym klimatem. Dzień spędzony na obserwacji produkcji wina, zwiedzaniu wielu winiarni połączonym z degustacją pozwoli choć częściowo poznać tajemnicę znakomitego smaku trunków pochodzących z tego regionu.

Nocleg zaplanowany jest w De Zalze Lodge, miejscu położonym na głównym szlaku winnic RPA. To idealna okazja, by odpocząć w cieniu rozłożystych starych dębów lub wybrać się na wycieczkę rowerową do pięknego, zabytkowego miasta uniwersyteckiego w okolicy. Odrestaurowane budynki pozwalają poczuć atmosferę miejsca, jaka panowała tu 200–300 lat temu. W soboty w Stellenbosch odbywa się także pchli targ.

Wyżywienie

śniadanie

Zakwaterowanie

Sugarbird Manor, sugarbirdmanor.co.za

Dzień6

ZWIEDZANIE STELLENBOSCH

Założone w 1679 roku Stellenbosch jest drugim najstarszym miastem w RPA. Uroki tego miejsca najlepiej przedstawi lokalny przewodnik podczas spaceru po starym mieście. Zwiedzimy także najstarszy dom w RPA, będący częścią Muzeum Wsi. Nie zabraknie czasu na smakowanie świeżo upieczonego chleba, przysmaków z wołowiny, miejscowego wina uzupełniającego wymyślne dania najlepszych restauracji czy różnego rodzaju herbat. Idealnym zwieńczeniem podróży przez smaki kuchni RPA będą znakomite desery.

Wyżywienie

śniadanie

Zakwaterowanie

Sugarbird Manor, sugarbirdmanor.co.za

Dzień7

STELLENBOSCH – DOLINA FRANSCHHOEK – ZWIEDZANIE „FRANCUSKIEGO ZAKĄTKA”

Kolejnym celem na szlaku winnic RPA jest dolina Franschhoek, nazywana również „francuskim zakątkiem”. To jedna z najpiękniejszych dolin winnych na świecie. W tradycyjnym francuskim miasteczku można znaleźć najlepsze restauracje kraju, a wizyta w nich będzie niezapomnianym doświadczeniem nawet dla właścicieli najbardziej wybrednych podniebień. W dolinie znajduje się trasa Cap Classique wiodąca śladami wina musującego produkowanego metodą szampańską. Nocleg zaplanowany jest w luksusowym Le Franschhoel Hotel & Spa, obiekcie wielokrotnie wyróżnianym za unikatową atmosferę i doskonałą obsługę.

Wyżywienie

śniadanie

Zakwaterowanie

Avondrood Guesthouse, avondrood.com

Dzień8

FRANSCHHOEK – WYPRAWA ROWEROWA

Podczas spotkania z przewodnikiem ustalimy plan wycieczki rowerowej w zależności od oczekiwań oraz samopoczucia Gości. Dolina Franschhoek zachwyca bujnymi winnicami i rozległymi widokami na okoliczne góry. Jeśli podziwia się je przy lampce dobrego wina, nie można wyobrazić sobie wspanialszej uczty dla zmysłów. Turystyka rowerowa pozwala zboczyć w dróżki ciągnące się między krzewami winorośli i odkrywać zakątki, do których zwykle nie docierają turyści. W takiej scenerii przejażdżka to czysta przyjemność, a przewodnik zapewnia, że w tym przypadku wino i rower sprawdzają się jako doskonały duet. Wizyta w 5 posiadłościach, degustacja win i czekolady, bez pośpiechu, dopasowana do potrzeb i możliwości grupy.

Wyżywienie

śniadanie

Zakwaterowanie

Avondrood Guesthouse, avondrood.com

Dzień9

DOLINA FRANSCHHOEK – ZWIEDZANIE MIASTECZKA HERMANUS – RELAKS NAD OCEANEM

Udamy się do Hermanus – jednego z najlepszych na świecie miejsc do obserwacji wielorybów. To rozwijający się ośrodek wypoczynkowy, który oferuje wszystkie nowoczesne udogodnienia, zachowując uroki wioski rybackiej. Popularność, jaką przynosi miasteczku obecność waleni, sprawiła, że w ciągu kilku ostatnich lat znacząco wzrosła liczba jego mieszkańców. Zakwaterowanie w Auberge Burgundy – uroczym domu w prowansalskim stylu, położonym w pięknej Starej Zatoce, zaledwie 50 m od oceanu.

Wyżywienie

śniadanie

Zakwaterowanie

Auberge Burgandy auberge.co.za

Dzień10

HERMANUS – REJS POŁĄCZONY Z OBSERWACJĄ WALENI

Tego dnia wyruszymy w rejs na otwarte wody oceanu, by obserwować wieloryby południowego Pacyfiku. Poza waleniami można będzie wypatrywać na horyzoncie również delfinów, pingwinów, fok i różnych ptaków morskich. Najlepszym czasem na podglądanie życia wielorybów jest okres od czerwca do grudnia. Rejs trwa od 1,5 do 3 godzin. Wyprawa godna poszukiwaczy przygód, pełna emocji i kontaktu z dziką naturą.

Wyżywienie

śniadanie

Zakwaterowanie

Auberge Burgandy auberge.co.za

Dzień11

POWRÓT DO KAPSZTADU – CZAS NA ZAKUPY

Przejazd do Kapsztadu. Czas wolny na zwiedzanie i zakupy. Transfer na lotnisko w godzinach popołudniowych.

Wyżywienie

śniadanie

Dzień12

PRZYLOT DO WARSZAWY

Przylot na lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Cena zawiera:

 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika Flow Africa (w opcji „z polskjęzycznym przewodnikiem”)
 • Zakwaterowanie zgodnie z programem
 • Transport w kraju docelowym
 • Atrakcje wymienione w programie bez adnotacji „płatne dodatkowo”
 • Opiekę anglojęzycznego kierowcy-przewodnika
 • Wyżywienie zgodnie z programem
 • Opłaty w parkach narodowych i zwiedzanych obiektach
 • Ubezpieczenie

Cena nie zawiera:

 • Przelotów międzynarodowych na trasie Warszawa – Kapsztad – Warszawa (koszt dodatkowy: ok. 3000-4000 PLN od osoby; bilet można rezerwować indywidualnie)
 • Napojów bezalkoholowych i alkoholowych
 • Zwyczajowych napiwków (kokszt ddoatkowy: ok. 60 USD od osoby)
 • Wizy, oraz własnych wydatków
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt dodatkowy: ok. 440 USD)
  WIDOK_1_1 WIDOK_2_1 WIDOK_3_1
  Ulubione kierunki podróżników
  WSZYSTKIE KOLORY KENTE
  15 dni
  8 osób
  od 5690 USD + bilet lotniczy
  KENYA BREAK
  8 dni
  6 osób
  od 1550 USD + bilet lotniczy
  WIELKA MIGRACJA SERENGETI
  12 dni
  6 osób
  od 2950 USD + bilet lotniczy
  KILIMANJARO MACHAME ROUTE
  8 dni
  6 osób
  od 4190 USD + bilet lotniczy

  Darmowa 45-minutowa konsultacja online z naszymi Ekspertami od Podróży dostępna przez platformę Teams

  789229983