SYLWESTER Z RÓŻĄ W TLE

Desert Rose – pustynna róża – to roślina, która wyrasta samotnie na spalonej słońcem ziemi, aby w pyle pustyni zakwitnąć pięknym, czerwonym kwiatem. „Sylwester z różą w tle” to niezapomniana zabawa sylwestrowa w posiadłości nazywanej Desert Rose – luksusowej oazie w zaciszu północnej Kenii.
Kraje
Kenia
Ilość osób
6 osób
Termin (11 dni)
Cena
3650 USD + bilet lotniczy
Wyprawa z polskojęzycznym przewodnikiem Flow Africa
Chcę jechać
Kraje
Kenia
Ilość osób
6 osób
Termin (11 dni)
Cena
3650 USD + bilet lotniczy
Wyprawa z polskojęzycznym przewodnikiem Flow Africa
Chcę jechać

Desert Rose – pustynna róża – to roślina, która wyrasta samotnie na spalonej słońcem ziemi, aby w pyle pustyni zakwitnąć pięknym, czerwonym kwiatem. „Sylwester z różą w tle” to niezapomniana zabawa sylwestrowa w posiadłości nazywanej Desert Rose – luksusowej oazie w zaciszu północnej Kenii. Nowy Rok przywitamy przy akompaniamencie muzyki Samburu oraz w świetle gwiazd, a jego pierwsze dni spędzimy na wędrówce z wielbłądami prowadzącej do samburskich wiosek oraz nad jeziorem Turkana; o tym prastarym miejscu mówi się, że nawet podniesiony na brzegu jeziora kamień przemawia historią człowieka… Olbrzymi alkaiczny akwen, o poranku turkusowy, za dnia barwy malachitu, jest jednym z najpiękniejszych miejsc na naszej planecie, nie bez przyczyny nazywanym „Początkiem Świata”.

Pobierz PDF z programem

Dzień1

WYLOT Z WARASZAWY DO KENII

Popołudniowy wylot z Warszawy do Kenii z przesiadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów lotniczych.

Dzień2

NAIROBI – PARK NARODOWY ABERDARE – SŁONIE POD OKNEM

Po wylądowaniu w Nairobi we wczesnych godzinach porannych przejedziemy przez rolnicze tereny w stronę leżącego na północ od miasta Parku Narodowego Aberdare (czas transferu: ok. 4 godz.). Po drodze być może nadarzy się okazja do podziwiania ośnieżonego wierzchołka Mount Kenya. Po przyjeździe i zakwaterowaniu w lodge, malowniczo położonej w samym sercu Parku Aberdare, zjemy późny lunch. Następnie czas na relaks – możliwość podglądania słoni, bawołów, a być może i nosorożców, które czasami podchodzą do znajdującej się przy lodge sadzawki. Kolacja i nocleg w lodge.

Wyżywienie

lunch / kolacja

Zakwaterowanie

The Ark, thearkkenya.com

Dzień3

PARK NARODOWY ABERDARE – TROPIENIE CZARNYCH NOSOROŻCÓW I LIKAONÓW

Po śniadaniu wyruszymy na całodzienne safari w Parku Aberdare – pierwszym parku narodowym w Kenii, który został całkowicie ogrodzony, aby chronić żyjącą w nim populację nosorożca. Położony w paśmie górskim Aberdare, pełen pięknych widoków i zwierząt, które rzadko występują w innych parkach – niezwykle ostrożnej antylopy bongo, rzadkiego czarnego nosorożca i zagrożonego wyginięciem likaona. Ponadto z pewnością nadarzy się okazja do oglądania zebr, żyraf, antylop, słoni, a być może także lamparta. Lunch w formie pikniku zjemy na terenie parku, a późnym popołudniem powrócimy do lodge na kolację.

Wyżywienie

śniadanie / lunch / kolacja

Zakwaterowanie

The Ark, thearkkenya.com

Dzień4

PRZEJAZD DO MARALAL – KRAINY SAMBURU

Rankiem wyjedziemy do Maralal, stolicy ludzi Samburu i wielbłądzich wyścigów, położonego pośród wzgórz Karisia (czas transferu: ok. 6 godz.). Jest to ostatnia większa miejscowość przed pustynnymi krainami jeziora Turkana. Przejazd przez sawannę będzie okazją do zrobienia zachwycających zdjęć. Kolacja i noc w lokalnym hotelu w Maralal, najlepszym miejscu noclegowym w okolicach tego miasteczka o klimacie „dzikiego zachodu”.

Wyżywienie

śniadanie / lunch / kolacja

Zakwaterowanie

Ngari Hill Guesthouse ngarihill.com

Dzień5

PRZEJAZD DO DESERT ROSE – SYLWESTROWY WIECZÓR POD GWIAZDAMI

Po porannej kawie oraz śniadaniu wyruszymy na północ Kenii. W porze lunchu dotrzemy do niezwykłej posiadłości nazywanej Desert Rose – Różą Pustyni (czas przejazdu: ok. 6 godz.). To wyjątkowe miejsce o całkowicie odmiennej, wyjątkowej stylistyce, w której dominują ręcznie robione elementy wystroju. Otwarte łazienki, wanny żłobione w kamieniu, drewniane umywalki – m. in. tym zachwyca ta jedyna w swoim rodzaju posiadłość, którą odwiedzają między innymi Angelina Jolie i Bruce Willis. Popołudnie upłynie na afrykańskich opowieściach oraz kontemplacji okolicy, której piękno zapiera dech w piersiach.
Sylwestrowy wieczór rozpocznie kolacja pod otwartym niebem, przy stołach zastawionych wyśmienitym jedzeniem. Słuchać będziemy afrykańskich opowieści oraz muzyki, granej m.in. przez prawdziwych Samburu. Nie zabraknie też tanecznych przebojów oraz… Mozarta, którego dzieła, płynące przez filtr afrykańskiego powietrza, brzmią jeszcze bardziej magicznie. Północ przywita huk otwieranego szampana oraz życzenia przy szumie pobliskiego wodospadu.

Wyżywienie

śniadanie / lunch / kolacja

Zakwaterowanie

Desert Rose, www.desertrosekenya.com

Dzień6

WYPOCZYNEK W DESERT ROSE – WĘDRÓWKA Z WIELBŁĄDAMI – ODWIEZINY W SAMBURSKIEJ WIOSCE

W Desert Rose, nieopodal doliny Suguta, uznawanej za jedno z najbardziej odludnych miejsc na świecie, goście Africaline przeżyją niezapomniany Nowy Rok. W ciągu dnia wybierzemy się na wędrówkę w karawanie wielbłądów w towarzystwie wojowników z ludu Samburu oraz odwiedzimy samburską wioskę. To czas na przełamywanie cywilizacyjnych barier, wymianę prezentów oraz zrobienie wyjątkowych zdjęć. Lunch zjemy w niezwykłym miejscu. Popołudnie przeznaczymy na wypoczynek. Nocleg i kolacja w lodge.

Wyżywienie

śniadanie / lunch / kolacja

Zakwaterowanie

Desert Rose, www.desertrosekenya.com

Dzień7

WYPOCZYNEK W DESERT ROSE – SAFARI NAD JEZIORO TURKANA – ODWIEDZINY U LUDU TURKANA

Po śniadaniu oraz wyśmienitej kawie wyruszymy na safari nad jezioro Turkana (czas transferu w jedną stronę: ok. 3 godz.). W tym wyjątkowym miejscu prawie każdy odniesie wrażenie, że czas po prostu przestał tu płynąć tysiące lat temu. Bezludna, surowa przestrzeń jednego z najstarszych geologicznie miejsc na Ziemi i widok na jeden z jej z najpiękniejszych wulkanów, zwany przez lokalną ludność Nabuyoton, będzie scenerią, w jakiej zjemy lunch. Następnie odwiedzimy gościnnych Turkana. Wieczorem powrócimy do Desert Rose na kolację i nocleg.

Wyżywienie

śniadanie / lunch / kolacja

Zakwaterowanie

Desert Rose, www.desertrosekenya.com

Dzień8

DESERT ROSE – REZERWAT SAMBURU – RZEKA PEŁNA SŁONI

Po śniadaniu wyruszymy w drogę spektakularną trasą przez Ndoto Hills do Rezerwatu Samburu, jednego z najpiękniejszych rezerwatów Kenii. Safari przez malowniczą, górzystą sawannę będzie okazją do podziwiania słoni, antylop, żyraf, zebr, bawołów, lwów i lampartów (czas transferu: ok. 7 godz.). Po południu zakwaterujemy się na ekskluzywnym campie. To niezwykłe miejsce położone nad samym brzegiem rzeki Ewaso Nyiro, czyli Brązowej Rzeki, urządzone jest w najlepszym stylu; każdy namiot jest w pełni wyposażony i posiada prywatną werandę z widokiem na rzekę oraz busz. Częstymi gośćmi campu są tutejsze słonie, które przechadzają się nieopodal, nie zwracając najmniejszej uwagi na ludzi obserwujących ich z werand. Kolację zjemy na terenie campu, by następnie wsłuchiwać się w tak obce, a jednak kojące dźwięki buszu, z lampką wybornego wina w dłoni.

 

Wyżywienie

śniadanie / lunch / kolacja

Zakwaterowanie

Dzień9

SAFARI W REZERWACIE SAMBURU

Przed nami dzień pełen wrażeń w jednym z najpiękniejszych rezerwatów Kenii. Teren Samburu zamieszkiwany jest przez charakterystyczne gatunki zwierząt, takie jak zebry Grevy’ego, gerenuki czy żyrafy siatkowe, ale nie brakuje tu także lwów, gepardów czy lampartów. Poranek spędzimy wśród dzikich zwierząt. Po południu powrócimy na safari podczas tzw. Simba Time czyli Godziny Lwa (najlepsze światło do fotografowania zwierząt i krajobrazów o tej porze dnia). Wieczorem powrót na camp. Kolacja i nocleg.

Wyżywienie

śniadanie / lunch / kolacja

Zakwaterowanie

Dzień10

PRZEJAZD DO NAIROBI – LUNCH W RESTAURACJI NA DRZEWIE – WYLOT DO POLSKI

Przed południem wyruszymy do Nairobi, zatrzymując się po drodze na fotografowanie Mount Kenya oraz lunch w wyjątkowej restauracji… zawieszonej na drzewie. Po dotarciu do Nairobi usiądziemy przy pożegnalnej kolacji w restauracji, gdzie skosztować można najróżniejszych rodzajów mięs pieczonych na ogromnym grillu. Po kolacji transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Wyżywienie

śniadanie / kolacja

Dzień11

PRZYLOT DO WARSZAWY

Cena zawiera:

 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika Flow Africa
 • Zakwaterowanie zgodnie z programem
 • Transport w kraju docelowym (samochód safari 4×4 z otwieranym dachem)
 • Atrakcje wymienione w programie bez adnotacji „płatne dodatkowo”
 • Ubezpieczenie TU Europa
 • Opiekę anglojęzycznego kierowcy-przewodnika Flow Africa
 • Wyżywienie zgodnie z programem
 • Opłaty w parkach narodowych i zwiedzanych obiektach
 • Wodę butelkowaną
 • Ubezpieczenie AMREF Flying Doctors

Cena nie zawiera:

 • Przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa–Nairobi–Warszawa (koszt dodatkowy: 2800–4000 PLN; bilet można rezerwować indywidualnie)
 • Napojów bezalkoholowych i alkoholowych, własnych wydatków
 • Zwyczajowych napiwków (koszt dodatkowy: ok. 70 USD za osobę)
 • Testów Covid-19
 • Wizy (koszt dodatkowy: 50 USD od osoby)
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt dodatkowy: 650 USD)
  DR_1_0
  Ulubione kierunki podróżników
  WSZYSTKIE KOLORY KENTE
  15 dni
  8 osób
  od 5690 USD + bilet lotniczy
  KENYA BREAK
  8 dni
  6 osób
  od 1550 USD + bilet lotniczy
  WIELKA MIGRACJA SERENGETI
  12 dni
  6 osób
  od 2950 USD + bilet lotniczy
  KILIMANJARO MACHAME ROUTE
  8 dni
  6 osób
  od 4190 USD + bilet lotniczy

  Darmowa 45-minutowa konsultacja online z naszymi Ekspertami od Podróży dostępna przez platformę Teams

  789229983