20191104_Malawi_035- kopia 2

TURKUSOWE SERCE AFRYKI

Zachwycające zróżnicowanie terenu, krystalicznie czyste wody jeziora Malawi, bogactwo świata roślinnego oraz ogromna liczba zamieszkujących kraj dzikich zwierząt nadaje temu niewielkiemu fragmentowi afrykańskiej przestrzeni niezwykłego kolorytu.
Kraje
Malawi
Ilość osób
8 osób
Termin (12 dni)
Cena
od 4 920 USD + bilet lotniczy
Wyprawa z polskojęzycznym przewodnikiem Flow Africa
Chcę jechać
Kraje
Malawi
Ilość osób
8 osób
Termin (12 dni)
Cena
od 4 920 USD + bilet lotniczy
Wyprawa z polskojęzycznym przewodnikiem Flow Africa
Chcę jechać

Zachwycające zróżnicowanie terenu, krystalicznie czyste wody jeziora Malawi, bogactwo świata roślinnego oraz ogromna liczba zamieszkujących kraj dzikich zwierząt nadaje temu niewielkiemu fragmentowi afrykańskiej przestrzeni niezwykłego kolorytu. Gdy połączymy to z luksusem kolonialnych posiadłości, urzekających ogrodów i herbacianych pól, otrzymamy podróż, która na długo pozostawi w duszy tęsknotę za malowniczą, romantyczną Afryką.

Pobierz PDF z programem

Dzień1

WYLOT Z WARSZAWY DO MALAWI

Wylot do Malawi z przesiadką w jednym z europejskich lub afrykańskich portów lotniczych.

Dzień2

PRZYLOT DO LILONGWE – PRZEJAZD DO WZGÓRZ VIPHYA

Po wylądowaniu w Lilongwe przejedziemy do Luwawa Forest Lodge w górach Viphya (czas transferu: 3–4 godz.). W zależności od godziny przyjazdu wieczór przeznaczymy na wypoczynek lub spacer po otaczającym lodge lesie – doskonałym miejscu do podziwiania ptactwa. W pobliżu lodge, przy pewnej dozie szczęścia, można obserwować również antylopy, w tym buszboki, ridboki i dujkery, małpy werwety, szakale czy ratele, zwane także miodożerami. Kolacja i nocleg w lodge.

Wyżywienie

kolacja

Zakwaterowanie

Luwawa Forest Lodge malawitourism.com/pages/lodges/

Dzień3

SAFARI W PARKU NARODOWYM NYIKA

Po śniadaniu wyruszymy w stronę Parku Narodowego Nyika – największego i najbardziej spektakularnego parku Malawi (czas przejazdu: ok. 4 godz.). Na jego terenach występuje ok. 400 gatunków ptaków i 200 gatunków orchidei. Wśród ssaków można spotkać antylopy końskie, elandy, buszboki, guźce, zebry, hieny cętkowane, szakale, serwale i lamparty. Nyika to skarbiec wodospadów, neolitycznych grot skalnych i magicznych jezior pełnych pstrągów. Jest to miejsce niezwykłe w skali Afryki i świata. Po lunchu czas na wypoczynek lub udział w jednej z oferowanych przez camp Chelinda aktywności, takich jak dzienne lub nocne safari 4×4, jazda rowerami górskimi czy obserwacja ptactwa (wszystkie aktywności wliczone w cenę).

Wyżywienie

śniadanie / lunch / kolacja

Zakwaterowanie

Dzień4

PARK NARODOWY NYIKA – SAFARI LUB WYPOCZYNEK

Forma spędzenia czasu znów zależy od preferencji: można odpocząć bądź skorzystać z aktywności oferowanych przez camp (wliczonych w cenę). Każda z nich jest okazją, by podziwiać niezwykłą przyrodę płaskowyżu. Lunch zjemy w campie, a po posiłku można wziąć udział w kolejnej z proponowanych aktywności.

Wyżywienie

śniadanie / lunch / kolacja

Zakwaterowanie

Dzień5

TARG W MZUZU – WIOSKA RYBACKA NKHATA BAY – PLAŻE JEZIORA MALAWI

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjedziemy na zachodnie wybrzeże Jeziora Malawi (czas transferu: ok. 4 godz.). Po drodze odwiedzimy tradycyjny, barwny targ w mieście Mzuzu, stolicy północnego regionu. Zatrzymamy się także w wiosce rybackiej Nkhata Bay, gdzie można zakupić ciekawie udekorowane naczynia, maski i pamiątki. Po dotarciu do lodge przy pięknej piaszczystej plaży, z widokiem na malownicze góry Viphya, zjemy wspólna kolację.

Wyżywienie

śniadanie / kolacja

Zakwaterowanie

Dzień6

RELAKS NAD JEZIOREM MALAWI

Po śniadaniu czas wolny można przeznaczyć na odpoczynek lub urozmaicić go snorkelingiem, jazdą na rowerze górskim, obserwowaniu ptactwa lub pływaniem kajakami (wszystkie aktywności wliczone w cenę). Kolacja i nocleg w lodge.

Wyżywienie

śniadanie / lunch / kolacja

Zakwaterowanie

Dzień7

SAFARI W REZERWACIE PRZYRODY NKHOTAKOTA

Podczas przejazdu do Rezerwatu Przyrody Nkhotakota (czas transferu: ok. 3 godz.) zatrzymamy się przy licznych punktach widokowych. Większą część Rezerwatu porastają lasy i wysokie trawy, a jego teren przecina wiele rzek i jezior. Lokalizacja z dala od turystycznych szlaków pozwala na długie widokowe spacery, piesze safari, wędkarstwo oraz wspinaczkę jedynie w otoczeniu przyrody. Okolice te zamieszkiwane są głównie przez słonie, sępy, lwy, antylopy, zimorodki oraz wiele gatunków motyli. Lunch, kolacja i nocleg w lodge.

Wyżywienie

śniadanie / lunch / kolacja

Zakwaterowanie

Dzień8

MISJA MUA – MUZEUM ETNOGRAFICZNE – POŁUDNIOWE WYBRZEŻE JEZIORA MALAWI

Rankiem wyjedziemy w kierunku misji Mua założonej przez Kanadyjczyka, który swoje życie poświęcił badaniu kultury Malawi (czas transferu: ok. 2,5 godz.). Znajduje się tu bardzo interesujące muzeum etnograficzne. Miejsce to słynie także z drewnianych rzeźb i dobrej jakości pamiątek w przystępnych cenach. Po wizycie udamy się w dalszą podróż ku południowemu wybrzeżu jeziora (ok. 1 godz.). Zakwaterujemy się w lodge położonej tuż przy tafli turkusowego Malawi. To doskonałe miejsce na wypoczynek i wodną aktywność.

Wyżywienie

śniadanie

Zakwaterowanie

Fat Monkeys http://www.fatmonkeysmw.com/ (istnieje możliwość podwyższenia standardu za dopłatą)

Dzień9

POŁUDNIOWE WYBRZEŻE JEZIORA MALAWI – CZAS NA WYPOCZYNEK

Czas wolny na wypoczynek i aktywności organizowane przez lodge (niemotorowe sporty wodne wliczone w cenę).

Wyżywienie

śniadanie

Zakwaterowanie

Fat Monkeys http://www.fatmonkeysmw.com/ (istnieje możliwość podwyższenia standardu za dopłatą)

Dzień10

PRZEJAZD DO PARKU NARODOWEGO LIWONDE

Opuścimy wybrzeże jeziora, by wyjechać w kierunku Parku Liwonde, będącego najlepszym miejscem do obserwacji zwierząt w całym Malawi! (czas przejazdu: ok 1,5 godz.). Po dotarciu do bram Parku wypłyniemy w rejs łodzią do lodge (czas rejsu: ok. 1 godz.). Popołudnie spędzimy na safari w parku.

Wyżywienie

śniadanie / lunch / kolacja

Dzień11

PODGLĄDANIE ZWIERZĄT W NAJSŁYNNIEJSZYM PARKU MALAWI – REJS PO RZECE SHIRE

Po śniadaniu rozpoczniemy safari samochodem 4×4. Liwonde słynie z ogromnej liczby żyjących tu hipopotamów, słoni oraz krokodyli. Zamieszkują go także zebry, niezwykle rzadkie w Afryce antylopy szablorogie, serwale, żenety czy lamparty. Park jest mekką miłośników ptaków, gdyż z 600 gatunków zamieszkujących Malawi występuje tu ich aż 450, w tym papużki nierozłączki, których próżno szukać w pozostałych miejscach kraju. Po południu wypłyniemy łodzią motorową na safari po rzece Shire. Wieczorem powrócimy na nocleg do lodge położonej na terenie Parku.

Wyżywienie

śniadanie / lunch / kolacja

Dzień12

PRZEJAZD DO GÓR MLANDŻI – WIZYTA W GÓRSKIEJ KRAINIE ZOMBA PLATEAU

Tego dnia czeka nas zmiana otaczających krajobrazów. Wyruszymy w stronę masywu górskiego Mlandżi (czas przejazdu: ok 4 godz.), który stopniowo będzie wyłaniał się zza horyzontu. Po drodze odwiedzimy Zomba Plateau – urzekającą górską krainę skał, lasów, zielonych przestrzeni i rześkiego górskiego powietrza. Następnie dojedziemy w okolice masywu Mlandżi, którego najwyższy punkt, będący jednocześnie najwyższym szczytem w Malawi, wznosi się na wysokość ponad 3000 m n.p.m. Ta licząca 130 milionów lat formacja tworzy jeden z najciekawszych rezerwatów w Afryce. Noc spędzimy w położonej wśród soczystej roślinności lodge.

Wyżywienie

śniadanie/lunch/kolacja

Zakwaterowanie

Kara O Mula Lodge http://www.karaomula.com/

Dzień13

TREKKING W MASYWIE MLANDŻI – ODWIEDZINY NA PLANTACJI I W FABRYCE HERBATY

Po śniadaniu wyruszymy na trekking w okolice masywu Mlandżi, który zachwyca krajobrazami i ukształtowaniem terenu. Trasę i jej długość ustalimy z przewodnikiem na miejscu. Po wyprawie będziemy mogli również odwiedzić plantację i fabrykę herbaty. Późnym popołudniem wrócimy do lodge na wypoczynek wśród tropikalnej roślinności i pięknych widoków.

Wyżywienie

śniadanie / lunch / kolacja

Zakwaterowanie

Kara O Mula Lodge http://www.karaomula.com/

Dzień14

SAFARI W REZERWACIE MAJETE – LUNCH W NAJPIĘKNIEJSZEJ POSIADŁOŚCI W MALAWI

Rankiem wyjedziemy do Rezerwatu Majete (czas transferu: ok 2 godz.), malowniczego sanktuarium zwierząt położonego w dolinie Shire. Obok Lilongwe jest to najlepsze miejsce do wypatrywania zwierząt. W wyjątkowo urokliwej scenerii zalesionych wzgórz, wodospadów i rwącej rzeki Shire można obserwować żyjące tu hipopotamy, krokodyle, słonie, bawoły afrykańskie, majestatyczne antylopy szablorokie, elandy, czarne nosorożce czy zebry. W drodze do Rezerwatu zatrzymamy się na lunch w kolonialnej posiadłości Huntington House, otoczonej plantacją herbaty. Posiadłość do dziś jest siedzibą rodu Key, która osiedliła się w Malawi na początku XIX wieku.

Wyżywienie

śniadanie / lunch / kolacja

Dzień15

WYLOT DO POLSKI

Po śniadaniu wyjedziemy do Blantyre, miasta, którego nazwa pochodzi od miejsca urodzenia wielkiego podróżnika Davida Livingstona, odkrywcy m.in. Wodospadu Wiktorii (czas transferu: ok. 1,5 godz.). Wylot do Polski z przesiadką w jednym z europejskich lub afrykańskich portów lotniczych.

Wyżywienie

śniadanie

Dzień16

LĄDOWANIE W WARSZAWIE

Cena zawiera:

 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika Flow Africa
 • Zakwaterowanie zgodnie z programem
 • Transport w kraju docelowym (klimatyzowany minibus)
 • Atrakcje wymienione w programie bez adnotacji „płatne dodatkowo”
 • Nielimitowaną wodę butelkowaną
 • Opiekę anglojęzycznego kierowcy
 • Wyżywienie zgodnie z programem
 • Opłaty w parkach narodowych i zwiedzanych obiektach
 • Ubezpieczenie

Cena nie zawiera:

 • Przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa – Blantyre; Lilongwe – Warszawa (koszt dodatkowy: 3500–4500 PLN od osoby; bilet można rezerwować indywidualnie)
 • Napojów bezalkoholowych i alkoholowych (z wyjątkiem Mvuu Lodge i Huntingdon House)
 • Zwyczajowych napiwków (koszt dodatkowy: ok. 70 USD za osobę) oraz własnych wydatków
 • Wizy (koszt dodatkowy: 75 USD za osobę)
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt dodatkowy: 200 USD)
  WIDOK_1_1 WIDOK_2_1 WIDOK_3_1
  Ulubione kierunki podróżników
  WSZYSTKIE KOLORY KENTE
  15 dni
  8 osób
  od 5690 USD + bilet lotniczy
  KENYA BREAK
  8 dni
  6 osób
  od 1550 USD + bilet lotniczy
  WIELKA MIGRACJA SERENGETI
  12 dni
  6 osób
  od 2950 USD + bilet lotniczy
  KILIMANJARO MACHAME ROUTE
  8 dni
  6 osób
  od 4190 USD + bilet lotniczy

  Darmowa 45-minutowa konsultacja online z naszymi Ekspertami od Podróży dostępna przez platformę Teams

  789229983