WIELKA MIGRACJA MASAI MARA

Oto podróż, której celem jest podziwianie największego spektaklu natury, jaki ma miejsce na naszej planecie.
Kraje
Kenia
Ilość osób
6 osób
Termin (10 dni)
Cena
od 3415 USD + bilet lotniczy
Wyprawa z polskojęzycznym przewodnikiem Flow Africa (tylko w części safari)
Chcę jechać
Kraje
Kenia
Ilość osób
6 osób
Termin (10 dni)
Cena
od 3415 USD + bilet lotniczy
Wyprawa z polskojęzycznym przewodnikiem Flow Africa (tylko w części safari)
Chcę jechać

Wiele atrakcyjnych przyrodniczo obszarów znajduje się w Polsce, ale jeśli chcesz doświadczać wyjątkowych przygód i wrażeń, polecamy organizowane przez nasze biuro afrykańskie safari w Kenii. Niezapomniane widoki, niespotykane nigdzie indziej zwierzęta, wszechobecna dzikość oraz powiązane z nią emocje sprawiają, że trudno oderwać wzrok od spektaklu, jaki oferuje afrykańska natura. Z nami znajdziesz się w jego centrum!

Kenijskie safari

Każdego roku w parku Masai Mara w Kenii miejsce ma Wielka Migracja, a więc jedna z największych wędrówek – przez rezerwat i inne tereny przechodzą miliony gnu, zebr, gazeli czy antylop. Powodowane głodem i pragnieniem przemieszczają się w poszukiwaniu wody i bujnych traw. Widoki mnóstwa dzikich zwierząt przemierzających spalone słońcem afrykańskie ziemie i zmagających się ze zwodniczymi prądami rzek robią ogromne wrażenie, dlatego nic dziwnego, że popołudniowe safari w Kenii cieszy się dużą popularnością. To właśnie z uwagi na możliwość obcowania z dzikimi zwierzętami występującymi w swoim naturalnym środowisku Wielka Migracja jest główną atrakcją organizowanych przez nas wypraw do Kenii.

Jak można się domyślić, za trawożercami podążają drapieżniki oraz padlinożercy, którzy czekają na ofiary wyczerpane drogą, słabsze, starsze czy stratowane. Safari w Kenii to zatem zarówna szansa na obcowanie z przyrodą w nienaruszonym wydaniu, jak i możliwość obserwowania naturalnych procesów, a więc nieustannej walki o przetrwanie. Właśnie te niespotykane nigdzie indziej dzikość, bezwzględność i intensywność dziewiczej przyrody stanowią kwintesencję Afryki. Odkryj ją z nami!

Piękne parki narodowe

Wyjątkowa na skalę światową sceneria zwierząt udających się na Wielką Migrację okraszona jest niepowtarzalnym pięknem flory. Zapierające dech w piersiach widoki parków narodowych, rozciągające się po horyzont krajobrazy i pejzaże odbierających mowę – to właśnie Afryka, którą chcemy Ci pokazać. Niezapomniane wspomnienia zabierzesz ze sobą z Parku Narodowego Jeziora Nakuru, w którym można spotkać lamparty, lwy, pelikany i wiele więcej. Park Narodowy Jeziora Nakuru zamieszkują także setki gatunków pięknych ptaków oraz wyjątkowo okazała roślinność.

Organizowane przez Flow Africa safari w Kenii bazuje na kompleksowo opracowanym planie działania uwzględniającym zarówno nieszablonowe atrakcje w najdzikszym wydaniu, jak i potrzeby zwiedzających, w tym nawet najbardziej wymagających klientów. Dbamy o komfort na najwyższym poziomie, dzięki czemu wyprawy łączą w sobie to, co najbardziej pożądane przez turystów – podczas obserwowania dzikiej przyrody na safari w Kenii zafundujemy Ci dreszczyk emocji, a po wszystkim zapewnimy możliwość odetchnięcia w świetnie wyposażonych apartamentach.

Profesjonalne podejście oraz obecność doświadczonych przewodników i opiekunów sprawiają, że z usług naszego biura podróży korzystają zarówno żądni przygód wędrowcy, jak i całe rodziny, również z dziećmi. Wybierz się z nami na wyprawę i doświadcz niesamowitego. Gwarantujemy, że nie minie chwila, a zechcesz wybrać się na kolejne safari!

Oto podróż, której celem jest podziwianie największego spektaklu natury, jaki ma miejsce na naszej planecie. Co roku na równinach Masai Mary odbywa swoją wędrówkę ku zieleni ok. 2 miliony antylop gnu, zebr, impali, elandów, gazeli Thomsona i wiele innych kopytnych. Zwierzęta przechodzą z południa na północ od tysięcy lat tym samym szlakiem, niezmiennie zachwycając widowiskiem migracji. Pobyt nad Oceanem Indyjskim dostarczy zupełnie odmiennych wrażeń – Stare Miasto w Mombasie z muzułmańskimi wpływami i architekturą, piękne, śnieżnobiałe plaże, rafa koralowa, delfiny, świetny hotel i pyszna kuchnia z owocami morza będą znakomitym dopełnieniem wyprawy ku równinom przemierzanym przez zwierzęta.

Pobierz PDF z programem

Dzień1

WYLOT Z WARSZAWY DO KENII – PRZYLOT DO NAIROBI

Poranny wylot do Kenii z przesiadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów lotniczych. Z lotniska przejazd na obrzeża najpiękniejszej dzielnicy Nairobi – Karen (czas transferu: ok. 45 min.) Zakwaterowanie w campie safari (umeblowane namioty z łazienką i elektrycznością) położonym pośród malowniczego ogrodu.

Zakwaterowanie

Wildebeest Eco Camp http://wildebeestecocamp.com/ deluxe safari tent

Dzień2

WIZYTA W CENTRUM ŻYRAF – PRZEJAZD DO PARKU NARODOWEGO NAKURU – PIERWSZE SPOTKANIE Z AFRYKAŃSKIMI ZWIERZĘTAMI

Po śniadaniu odwiedziny centrum żyraf, gdzie te wyjątkowe zwierzęta można karmić z ręki. Następnie wyjedziemy na północny zachód, do Parku Narodowego Nakuru (czas przejazdu ok. 4 godz.). Zakwaterujemy się w lodge położonej w sercu Parku, odświeżymy po podróży i zjemy lunch. Po południu wyruszymy na safari. Park słynie z największej populacji białych i czarnych nosorożców w całej Afryce Wschodniej, a także z rzadkich Żyraf Rothschilda. W bogatym i zmieniającym się krajobrazie można dostrzec dzikie koty, bawoły, olbrzymie stada flamingów i wielu innych gatunków fauny. Wieczorem wrócimy do lodge na kolację i nocleg.

Wyżywienie

śniadanie/lunch/kolacja

Zakwaterowanie

Lake Nakuru Lodge http://lakenakurulodge.com/

Dzień3

PRZEJAZD DO REZERWATU MASAI MARA

Rano wyjedziemy do rezerwatu Masai Mara, gdzie przez najbliższe dni będziemy mogli oglądać najsłynniejszy spektakli natury: wielką migrację (czas przejazdu: ok. 6 godz.). W drodze do rezerwatu zatrzymamy się w najpiękniejszych miejscach na fotografowanie. Po południu zakwaterujemy się i zjemy lunch w komfortowym campie safari (możliwość zakwaterowania w przestronnym umeblowanym namiocie typu safari z łazienką i elektrycznością lub w pokoju z łazienką). Popołudniu wyruszmy na pierwsze safari samochodowe w Rezerwacie. Kolacja i podziwianie zachodu słońca przy lampce wina, z odgłosami dzikich zwierząt w tle, będzie wspaniałym zakończeniem dnia. Nocleg.

Wyżywienie

śniadanie/lunch/kolacja

Zakwaterowanie

Dzień4

SAFARI W REZERWACIE MASAI MARA – WIELKA MIGRACJA

Po porannej kawie oraz śniadaniu wyjedziemy na safari w Rezerwacie Masai Mara. To niesamowita okazja, by zobaczyć wiele gatunków zwierząt: gazeli, zebr, żyraf, bawołów, a przede wszystkim milionowych stad migrujących gnu. W pięknej scenerii rezerwatu zatrzymamy się na odpoczynek i lunch. Po południu kontynuujemy safari podczas tzw. Simba Time, czyli godziny lwa, gdy pada najlepsze światło do fotografowania zwierząt i krajobrazów. Kolacja przy dźwiękach otaczającej sawanny. Nocleg.

WIELKA MIGRACJA ZWIERZĄT
Wielka migracja zwierząt we wschodniej Afryce to wędrówka w poszukiwaniu wody i zielonych pastwisk, która trwa cały rok. Jest największą tego typu migracją na świecie – w jednym cyklu zwierzęta przemierzają ponad 800 km. Migrują pomiędzy Parkiem Narodowym Serengeti w Tanzanii a Rezerwatem Masai Mara w Kenii. Co roku odbywa się według tego samego schematu, dokładny czas jest jednak całkowicie zależny od opadów deszczu każdego roku.
Migracja rozpoczyna się z końcem pory deszczowej w północnej Tanzanii. Z równin Serengeti do kenijskiego rezerwatu Masai Mara wyruszają wówczas tysiące antylop gnu, zebr i innych roślinożerców. Dużą część stad stanowią najmłodsze, świeżo urodzone zwierzęta (największa liczba gnu – ok. pół miliona – rodzi się między styczniem i lutym). Po stronie tanzańskiej zwierzęta zwykle pozostają między grudniem a lipcem, po stronie kenijskiej między sierpniem a listopadem.
Wielką migrację często nazywa się spektaklem natury ze względu na jej rozmach – szacuje się, że bierze w niej udział ok. 1,5 miliona antylop gnu, 200 tysięcy zebr i dziesiątki tysięcy innych kopytnych.
Bez cienia przesady można powiedzieć, że to dramatyczny spektakl miliona aktorów – największy i najwspanialszy na świecie!

Wyżywienie

śniadanie/lunch/kolacja

Zakwaterowanie

Dzień5

SAFARI W REZERWACIE MASAI MARA – WIELKA MIGRACJA – SŁYNNE SCENY PRZEKRACZANIA PRZEZ GNU RZEKI MARA

Po śniadaniu czas na kolejne całodzienne safari w Masai Mara. Próba zobaczenia charakterystycznych scen przekraczania rzeki Mara przez antylopy gnu. Wypatrywanie wędrujących za stadami drapieżników – być może uda się zobaczyć polowanie. Lunch w formie pikniku w otoczeniu dzikiej, afrykańskiej przyrody. Wieczorem powrót na camp. Kolacja i ostatni nocleg na afrykańskiej sawannie.

Wyżywienie

śniadanie/lunch/kolacja

Zakwaterowanie

Dzień6

SAFARI O WSCHODZIE SŁOŃCA – PRZELOT NA WYBRZEŻE DIANI – WIDOK NA SAWANNĘ Z LOTU PTAKA

Przed śniadaniem wyruszymy na safari o wschodzie słońca. Będzie to zarazem pożegnanie z afrykańską przyrodą. Powrócimy do lodge na śniadanie, a następnie wykwaterujemy się i z pobliskiego pasa startowego polecimy na wybrzeże Diani z międzylądowaniem w Nairobi (czas lotu: ok. 2,5 godz.), gdzie zjemy lunch (płatny dodatkowo). Po południu wylądowujemy na wybrzeżu Diani i przejedziemy do kameralnego hotelu położonego na północnym krańcu Diani. Wieczór spędzimy przy szumie Oceanu Indyjskiego oraz palm.

Wyżywienie

śniadanie

Zakwaterowanie

Hotel Sonrisa https://www.hotelsonrisa.pl/ (standard room; możliwość podwyższenia standardu za dopłatą)

Dzień7

RELAKS NA WYBRZEŻU DIANI

Kolejne dni upłyną na błogim wypoczynku na białych plażach wybrzeża lub nad basenem. Za dodatkową opłatą można zorganizować takie aktywności jak snorkeling lub zwiedzanie Mombasy.

Wyżywienie

śniadanie

Zakwaterowanie

Hotel Sonrisa https://www.hotelsonrisa.pl/ (standard room; możliwość podwyższenia standardu za dopłatą)

Dzień8

RELAKS NA WYBRZEŻU DIANI

Kolejne dni upłyną na błogim wypoczynku na białych plażach wybrzeża lub nad basenem. Za dodatkową opłatą można zorganizować takie aktywności jak snorkeling lub zwiedzanie Mombasy.

Wyżywienie

śniadanie

Zakwaterowanie

Hotel Sonrisa, https://www.hotelsonrisa.pl/* (standard room; możliwość podwyższenia standardu za dopłatą)

Dzień9

PRZEJAZD DO MOMBASY – PRZELOT DO NAIROBI – WYLOT DO POLSKI

Przed południem ostatnie chwile relaksu w promieniach afrykańskiego słońca. Po lunchu przejazd na lotnisko w Mombasie i przelot do Nairobi (czas transferu: ok. 2,5 godz.; czas lotu: 1 godz.). Następnie wylot do Polski z przesiadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów lotniczych (czas oczekiwania na lotnisku w Nairobi: 2–5 godz.)

Wyżywienie

śniadanie

Dzień10

PRZYLOT DO WARSZAWY

Cena zawiera:

 • Opiekę polskiego przewodnika Flow Africa (tylko w części safari)
 • Zakwaterowanie zgodnie z programem
 • Transport w kraju docelowym (safari 4×4 z otwieranym dachem)
 • Atrakcje wymienione w programie bez adnotacji „płatne dodatkowo”
 • Ubezpieczenie
 • Opiekę anglojęzycznego kierowcy-przewodnika Flow Africa
 • Wyżywienie zgodnie z programem
 • Wstępy do parków narodowych i zwiedzanych obiektów
 • Wodę butelkowaną podczas safari

Cena nie zawiera:

 • Przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa–Nairobi, Mombasa/Nairobi–Warszawa (koszt dodatkowy: ok. 2800 – 4000 PLN od osoby; bilet można rezerwować indywidualnie)
 • Własnych wydatków oraz zwyczajowych napiwków (koszt dodatkowy: ok. 70 USD od osoby)
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego w części safari (koszt dodatkowy: 470 USD)
 • Dopłaty do pobytu na Diani Beach w hotelu 5* w pokoju dwuosobowym (koszt dodatkowy: od 1200 USD za osobę za 3 noce z 2 posiłkami dziennie)
 • Wizy (koszt dodatkowy: 50 USD)
 • Dopłaty do pobytu na Diani Beach w hotelu 3,5* w pokoju dwuosobowym (koszt dodatkowy: od 880 USD za osobę za 3 noce z 2 posiłkami dziennie)
  ZEBRA_1 ZEBRA_2_0
  Ulubione kierunki podróżników
  WSZYSTKIE KOLORY KENTE
  15 dni
  8 osób
  od 5690 USD + bilet lotniczy
  KENYA BREAK
  8 dni
  6 osób
  od 1550 USD + bilet lotniczy
  WIELKA MIGRACJA SERENGETI
  12 dni
  6 osób
  od 2950 USD + bilet lotniczy
  KILIMANJARO MACHAME ROUTE
  8 dni
  6 osób
  od 4190 USD + bilet lotniczy

  Darmowa 45-minutowa konsultacja online z naszymi Ekspertami od Podróży dostępna przez platformę Teams

  789229983