TANZANIA BEAUTY

Oto wyprawa ku najgłębszym sekretom Tanzanii – południowym dzikim, nieokiełznanym parkom, pełnym muzyki buszu i ryku lwów.
Kraje
Tanzania
w ile osób będziesz podróżować
Miesiąc
Chcę jechać
Kraje
Tanzania
w ile osób będziesz podróżować
Miesiąc
Chcę jechać

Oto wyprawa ku najgłębszym sekretom Tanzanii – południowym dzikim, nieokiełznanym parkom, pełnym muzyki buszu i ryku lwów. Kontemplując naturę, obserwując zwierzęta i południowe sawanny, można przemierzać kilometry i nie spotykać żywej duszy. Ten ląd nie do końca jest odkryty. Poznawanie go będzie przeżyciem rodem z powieści przygodowych o pierwszych podróżnikach, którzy pojawili się na Czarnym Kontynencie.

Pobierz PDF z programem

Dzień1

WYLOT DO TANZANII – PRZYLOT DO DAR ES SALAAM

Spotkanie na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie i wylot z Polski do stolicy Tanzanii. Przesiadka w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów lotniczych. Po dopełnieniu formalności granicznych prywatny transfer do hotelu. Kolacja i pierwszy nocleg w Afryce w komfortowym hotelu niedaleko portu.

Wyżywienie

kolacja

Zakwaterowanie

Harbour View Suites

harbourview-suites.com 

Dzień2

PARK NARODOWY MIKUMI – PIERWSZE SAFARI W AFRYCE

Po śniadaniu i chwili relaksu wykwaterujemy się z hotelu, by wyruszyć do Parku Narodowego Mikumi. To niewielki park znany głownie z żyjącej tu dużej populacji słoni. Ryszard Kapuściński pisał, że właśnie w Mikumi zobaczył Ducha Afryki, który ukazał mu się w postaci wyłaniającego się z buszu słonia. Lunch zjemy po drodze w lokalnej restauracji. Po południu, po przyjeździe do parku, rozpoczniemy pierwsze safari. W Parku Mikumi można zobaczyć takie zwierzęta jak żyrafy, lwy, gazele, guźce, antylopy gnu czy hipopotamy. Następnie zakwaterujemy się w campie, gdzie odpoczniemy przed kolejnym dniem.

Wyżywienie

śniadanie / lunch / kolacja

Zakwaterowanie

Stanley’s Kopje

stanleyskopje.com

Dzień3

PARK NARODOWY MIKUMI – MAŁE SERENGETI

Rano wyruszymy na safari do części parku zwanej Małym Serengeti. Do złudzenia przypomina ona słynny park Tanzanii Północnej. Będziemy mieć okazję podpatrzeć żyjące tu zwierzęta: antylopy, słonie i drapieżniki. Po powrocie do lodge na lunch czas na relaks na werandzie namiotu, skąd przy odrobinie szczęścia można obserwować zwierzęta. Późnym popołudniem park zaczyna tętnić życiem – kiedy robi się chłodniej, zwierzęta stają się bardziej aktywne, a lwice wychodzą na polowanie. Po safari wracamy do campu na nocleg.

Wyżywienie

śniadanie / lunch / kolacja

Zakwaterowanie

Stanley’s Kopje

stanleyskopje.com

Dzień4

PARK NARODOWY RUAHA – LUNCH W BUSZU

Po śniadaniu wyjedziemy do Parku Narodowego Ruaha, największego parku w Tanzanii. Na terenie rezerwatu przecinają się szlaki wędrujących stad dzikich zwierząt. Lunch zjemy w buszu w trakcie safari. Po południu, gdy dotrzemy do campu, odetchniemy w otoczeniu sawanny. Na brzegach przecinającej park rzeki Ruaha można zobaczyć odpoczywające afrykańskie drapieżniki: lamparty, lwy, gepardy, hieny i szakale. Park słynie również z niezliczonej liczby gatunków ptaków.

Wyżywienie

śniadanie / lunch / kolacja

Zakwaterowanie

Ruaha River Lodge

ruahariverlodge.com

Dzień5

PARK NARODOWY RUAHA – SAFARI O ŚWICIE

O świcie, po kawie i lekkiej przekąsce, wyruszymy na niezwykłe poranne safari. Wschód słońca to najlepsza pora na obserwację zwierząt, właśnie wtedy są najbardziej aktywne. W Parku Ruaha można zobaczyć sceny z prawdziwego życia zwierząt – polowania gepardów, lwie uczty, pawiany ostrzegające przed drapieżnikami, słonie pijące z wodopoju, stada żyraf pod baobabami czy spacerujące strusie. Wrócimy na śniadanie i odpoczynek do campu, by już po południu kontynuować safari. Wieczorem zjemy kolację przy świecach z odgłosami buszu w tle.

Wyżywienie

śniadanie / lunch / kolacja

Zakwaterowanie

Ruaha River Lodge

ruahariverlodge.com

Dzień6

IRINGA – RELAKS W RODZINNEJ LODGE

Po śniadaniu wyruszymy na ostatnie safari w Parku Ruaha, po którym opuścimy nasz camp i wyjedziemy do Iringi – typowego tanzańskiego miasteczka. Spędzimy w nim nieco czasu spacerując i jedząc lunch. Późnym południem udamy się na nocleg na farmę Mbuyuni. Należy ona do dwójki Europejczyków, którzy tak pokochali Tanzanię, że w młodości, zaraz po ukończeniu rolniczych studiów w 1992 roku, osiedlili się tu. Założyli organiczną farmę, gdzie hodują chili, hibiskus, trawę cytrynową oraz drzewka Moringa. Farma zasilana jest energią z baterii słonecznych, a swoim zapasom wody dzieli się z sąsiadami. Jest to miejsce z europejską duszą żyjące w harmonii z otoczeniem.

Wyżywienie

śniadanie / lunch / kolacja

Zakwaterowanie

Dzień7

REZERWAT SELOUS – NAJSTARSZY LAS W AFRYCE – CZARNO-BIAŁE SKAŁY

Poranny przejazd do Rezerwatu Selous umilą nam imponujące widoki na góry Uluguru. To niespotykany krajobraz zboczy porośniętych najstarszym lasem w Afryce liczącym 25 milionów lat. W lecie występuje tu ogromna ilość czystych jak łza źródeł. Ciekawostką geologiczną są również skały krystaliczne: z zewnątrz czarne, w środku śnieżnobiałe jak marmur. Zobaczymy wyłaniające się z ziemi, różnokształtne formy geologiczne, tzw. ostańce, rozciągające się na terenie ponad 100 km. Tereny gór Uluguru zasiedlił lud Luguru, stawiając małe, typowo afrykańskie osady w środku lasu, żyjąc w całkowitej zgodzie z naturą. Nocleg i kolacja w malowniczej lodge na granicy parku – z imponującym widokiem na góry i gęsty las.

Wyżywienie

śniadanie / lunch / kolacja

Zakwaterowanie

Dzień8

REZERWAT SELOUS – NAJWIĘKSZA POPULACJA HIPOPOTAMÓW

Tego dna wybierzemy się na safari do parku Selous uważanym za niemal zupełnie dziewiczy i nieodkryty przez turystów. Odmienność krajobrazów, roślinności i całkowita prywatność wręcz szokuje. Dorzecze Rufiji, położone na terenie Selous, z największą populacją hipopotamów i mahoniowymi lasami, jest wyjątkiem na skale światową. Lunch zjemy w parku, a kolację w campie położonym na skarpie ze spektakularnym widokiem na rzekę Rufiji oraz na najpiękniejsze zachody słońca. Właśnie tu spędzimy również noc.

Wyżywienie

śniadanie / lunch / kolacja

Zakwaterowanie

Rufiji River Camp

rufijirivercamp.com

Dzień9

REZERWAT SELOUS – WODNE SAFARI

Po śniadaniu wyruszymy na wodne safari łodziami po rzece Rufiji. Będziemy mieć niezwykłą okazję z bliska oglądać życie hipopotamów i krokodyli. Po południu przesiądziemy się na samochód, by odkryć kolejne tereny w parku Selous.

Wyżywienie

śniadanie / lunch / kolacja

Zakwaterowanie

Rufiji River Camp

rufijirivercamp.com

Dzień10

REZERWAT SELOUS – PIESZE SAFARI – PRZEJAZD NA WYBRZEŻE

Wczesnym rankiem, podczas pieszego safari w towarzystwie rangersów (doskonale znających każdą część rezerwatu), przemierzymy sawannę w poszukiwaniu zwierząt – będziemy mogli podejść do nich znacznie bliżej. Po powrocie do campu na śniadanie i wykwaterowaniu, wyjedziemy w kierunku stolicy – Dar Es Salaam. Zatrzymamy się na lunch w lokalnej restauracji, a następnie dotrzemy na wybrzeże. By dostać się do naszego hotelu, będziemy musieli skorzystać z łodzi, znajduje się on bowiem na prywatnej wyspie, oddzielonej od lądu laguną.

Wyżywienie

śniadanie

Zakwaterowanie

Fundu Lagoon

lazylagoonisland.com

Dzień11

RELAKS NA RAJSKICH PLAŻACH

Rozpoczynamy wypoczynek na wybrzeżu. Przed nami czas wolny i odpoczynek po trudach safari. Chętni mogą nurkować na rafie koralowej oddalonej kilometr od brzegu (snorkeling). Na terenie resortu do dyspozycji jest między innymi sprzęt do windsurfingu, boisko do siatkówki plażowej, a za dodatkową opłatą można popłynąć w rejs po okolicznych wodach. Znajduje się tu też pięciogwiazdkowe certyfikowane centrum nurkowe PADI. Zaś perłą resortu, z której słynie, jest SPA OASIS. W głównej restauracji Makuti, z której rozciąga się widok na ocean, serwowane są wszystkie posiłki, w tym tematyczne kolacje z oprawą muzyczną. Jeżeli ktoś szuka nieco spokojniejszego miejsca na posiłek, idealnym rozwiązaniem będzie Baha Grill położny na plaży. Do wyboru relaks nad oceanem lub odkrytym basenem.

Wyżywienie

śniadanie, kolacja

Zakwaterowanie

Dzień12

RELAKS NA RAJSKICH PLAŻACH

Kolejny dzień pełen odpoczynku i rekreacji na Zanzibarze.

Wyżywienie

śniadanie, kolacja

Zakwaterowanie

Dzień13

PRZEJAZD DO DAR ES SALAAM – WYLOT DO POLSKI

Do wieczora cieszymy się ostatnimi chwilami relaksu w Afryce. Transfer na lotnisko w Dar es Salaam. Wylot do Polski z przesiadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów lotniczych.

Wyżywienie

śniadanie

Dzień14

PRZYLOT DO WARSZAWY

Cena zawiera:

 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika Flow Africa podczas safari (w opcji „z polskojęzycznym przewodnikiem”)
 • Zakwaterowanie zgodnie z programem
 • Transport w kraju docelowym (7-osobowa Toyota Landcruiser 4×4 z otwieranym dachem)
 • Atrakcje wymienione w programie bez adnotacji „płatne dodatkowo”
 • Ubezpieczenie
 • Opiekę anglojęzycznego kierowcy-przewodnika podczas safari
 • Wyżywienie zgodnie z programem
 • Opłaty w parkach narodowych i zwiedzanych obiektach
 • Woda butelkowana podczas safari

Cena nie zawiera:

 • Przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa – Dar es Salaam– Warszawa (koszt dodatkowy: ok. 3000 – 4000 PLN za osobę, bilet można rezerwować indywidualnie)
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt dodatkowy: 600 USD, w wysokim sezonie 700 USD)
 • Wizy (koszt dodatkowy: 50 USD)
 • Zwyczajowych napiwków (koszt dodatkowy: ok. 70 USD od osoby), własnych wydatków
 • Dopłaty do wysokiego sezonu (od lipca do października; koszt dodatkowy: 600 USD za osobę)
  SŁONIE_1_0 SŁONIE_2_0
  Ulubione kierunki podróżników
  WSZYSTKIE KOLORY KENTE
  Burkina Faso, Ghana
  od 1 do 12 osób
  KENYA BREAK
  Kenia
  od 1 do 12 osób
  WIELKA MIGRACJA SERENGETI
  Tanzania
  od 1 do 12 osób
  KILIMANJARO MACHAME ROUTE
  Tanzania
  od 1 do 12 osób

  Darmowa 45-minutowa konsultacja online z naszymi Ekspertami od Podróży dostępna przez platformę Teams

  789229983