WIELKA MIGRACJA SERENGETI

Oto podróż, której celem jest podziwianie największego spektaklu natury, jaki ma miejsce na naszej planecie.
Kraje
Tanzania
w ile osób będziesz podróżować
Miesiąc
Chcę jechać
Kraje
Tanzania
w ile osób będziesz podróżować
Miesiąc
Chcę jechać

Chcesz wybrać się w niezapomnianą podróż w najdalsze zakątki świata? Pragniesz przesunąć granicę i zamienić nadmorski kurort na smaganą słońcem sawannę? W takim razie zdecyduj się na safari w Tanzanii i wybierz się z nami na cudowny wyjazd! Odwiedź zapierający dech w piersiach Park Serengeti i na własne oczy zobacz Wielką Migrację. Zapoznaj się z planem wyprawy i wybierz dogodny termin. Afryka czeka właśnie na Ciebie!

Wyjątkowe safari

Jeśli marzysz o wyjątkowym wyjeździe wakacyjnym, podczas którego zobaczysz miliony antylop gnu, gazeli czy zebr w trakcie sławnej Wielkiej Migracji, zdecyduj się na organizowane przez nasze biuro podróży safari w Tanzanii. Podczas profesjonalnie zaplanowanej wędrówki zabierzemy Cię do wyjątkowego Parku Narodowego Serengeti i do krateru Ngorongoro, który jest jednym z siedmiu Naturalnych Cudów Afryki. Tereny parku narodowego słyną z przemieszczających się milionów kopytnych szukających wody i pożywienia w postaci dorodnych pastwisk. Podczas safari w Tanzanii po Parku Narodowym Serengeti zobaczysz także inne dzikie zwierzęta – gnu, zebry i antylopy za którymi podążają lwy czy hieny, a w rzekach czyhają wygłodniałe krokodyle.

Program safari w Tanzanii obejmuje zarówno obserwowane natury w czystej postaci, niesamowitych krajobrazów, równin i gór, jak i zapewnia turystom możliwość odpoczynku w hotelowych pokojach o wysokim standardzie. Wierzymy, że aby móc delektować się tym, co oferują dzikie tanzańskie parki narodowe, trzeba czuć się bezpiecznie i komfortowo. Dlatego podróżując po dzikich terenach, możesz liczyć na profesjonalne wsparcie personelu, życzliwość zaprzyjaźnionych i współpracujących z naszym biurem tubylców oraz towarzystwo przewodników pasjonatów.

Dzikie zwierzęta w naturalnym środowisku

Wielka migracja nie stanowi jedynej okazji do zapoznania się z wieloma gatunkami zwierząt – równie wiele doświadczeń gwarantuje krater Ngorongoro powstały miliony lat temu po wybuchu wulkanu. Zapadlina rozciąga się na powierzchni ponad 260 km2 i stanowi główny cel podróży wielu turystów wybierających się na safari w Tanzanii – przestrzeń ta pełna jest rozmaitych zwierząt. Bytują tutaj lwy, słonie, bawoły oraz liczące setki osobników stada zebr czy gnu. Jeśli masz szczęście, może spotkasz całą Wielką Piątkę.

Program safari obejmuje także wycieczkę po Parku Narodowym Lake Manyara. Porośnięte palmami i roślinnością charakterystyczną dla sawanny tereny dają okazję do zobaczenia z bliska pięknych hipopotamów, żyraf, bawołów czy flamingów. Parki narodowe poza wyjątkową fauną i florą będącą tłem dla zwierząt i niesamowitych okazów roślin oferują też rozciągające się przed oczami turystów panoramy i widoki, przez które serce zaczyna bić szybciej.

Poziom wędrowania i poczucie bezpieczeństwa zależą jednak od sposobu organizacji safari. To doświadczenie realizatorów i przewodników decyduje o bezpieczeństwie uczestników, jakości podróży i wrażeniach, dlatego jeśli liczą się dla Ciebie niezapomniane wspomnienia oraz zwiedzanie bazujące na wiedzy, doświadczeniu i miłości do przyrody, zaufaj Flow Africa!

Oto podróż, której celem jest podziwianie największego spektaklu natury, jaki ma miejsce na naszej planecie. Dwa razy w roku na równinach Serengeti i sawannie Masai Mara odbywa swoją wędrówkę ku wodzie i pożywieniu największe stado dzikich zwierząt na Ziemi. Ten wyjazd pozwoli zobaczyć je z bliska i uchwycić na zdjęciach – prawdziwych fotograficznych trofeach. Szczęśliwcom być może uda się nawet „upolować” wielką piątkę! Noce spędzone w buszu, w sercu Serengeti, pozostaną na zawsze w pamięci.

Pobyt na wyspie Zanzibar stanowi kolejny, jakże inny etap podróży. Zupełnie odmienna kulturowo od reszty kraju wyspa zawsze była kolebką, a następnie centrum muzułmańskiej tradycji w tej części kontynentu. Piękne, śnieżnobiałe plaże, rafa koralowa, delfiny, wspaniała kuchnia z owocami morza i stara islamska architektura będą znakomitym dopełnieniem wyprawy po równinach przemierzanych przez zwierzęta.

Pobierz PDF z programem

Dzień1

WYLOT Z WARSZAWY DO TANZANII

Wylot z Warszawy do Tanzanii.

Wyżywienie

kolacja

Zakwaterowanie

 

 

Dzień2

PRZYLOT DO KILIMANJARO

Lądowanie w Kilimanjaro i spotkanie z polskojęzycznym przewodnikiem, w zależności od godzin przylotu, przejazd do Aruszy lub Karatu/Ngorongoro, czas na odpoczynek po podróży.

Wyżywienie

kolacja

Zakwaterowanie

KILI VILLA  www.kilivilla.com

THE RETREAT NGORONGORO

www.theretreatatngorongoro.co.tz/

 

Dzień3

PIERWSZE SPOTKANIE Z AFRYKAŃSKĄ PRZYRODĄ – SAFARI W KRATERZE NGORONGORO

Wyjazd na safari w najsłynniejszym afrykańskim kraterze wulkanu – Ngorongoro. Następnie piknik-lunch i przejazd

w stronę Ndutu – południowej części ekosystemu Serengeti, równin stanowiących połączenie pomiędzy właściwym Serengeti i kraterem Ngorongoro. To właśnie tutaj przewidywana jest Wielka Migracja i to tutaj największe są szanse na jej zobaczenie w tym czasie. Zakwaterowanie w campie mobilnym, który rozkłada się tam, gdzie przewidywana jest migracja – to „najbliżej” jak się tylko da w stosunku do wędrujących zwierząt.

Wyżywienie

śniadanie/lunch/kolacja

Zakwaterowanie

Dzień4

PARK NARODOWY SERENGETI – SAFARI NA BEZKRESNYCH RÓWNINACH

Całodzienne safari w Serengeti Ndutu i podążanie za stadami Wielkiej Migracji. Przełom stycznia i lutego to czas w którym są największe szanse na podglądanie młodych gnu przychodzących na świat w Ndutu. Dla chętnych opcjonalna możliwość zorganizowania lotu balonem (atrakcja za dodatkową opłatą, ok. 600 USD/1os).

Wyżywienie

śniadanie/lunch/kolacja

Zakwaterowanie

Dzień5

PARK NARODOWY SERENGETI – WIELKA MIGRACJA

Całodzienne safari w Serengeti Ndutu i podążanie za stadami Wielkiej Migracji. Przełom stycznia i lutego to czas w którym są największe szanse na podglądanie młodych gnu przychodzących na świat w Ndutu. Dla chętnych opcjonalna możliwość zorganizowania lotu balonem (atrakcja za dodatkową opłatą, ok. 600 USD/1os).

Wyżywienie

śniadanie/lunch/kolacja

Zakwaterowanie

Dzień6

SPOTKANIE Z MASAJAMI I PODRÓŻ W STRONĘ ARUSZY

Ostatnie safari o poranku, następnie wizyta w wiosce masajskiej,która będzie okazją do spotkania z mieszkańcami i  obserwowania ich tradycyjnego życia. Następnie przejazd w stronę Aruszy.

Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Wyżywienie

śniadanie/lunch/kolacja

Zakwaterowanie

KILI VILLA  www.kilivilla.com

Dzień7

WYLOT DO POLSKI

Śniadanie i ostatnie chwile relaksu. O odpowiedniej godzinie przejazd na lotnisko i wylot do Polski. Dla chętnych możliwość rozszerzenia programu o wypoczynek na Zanzibarze (za dodatkowa opłatą).

Wyżywienie

śniadanie

Dzień8

PRZYLOT DO WARSZAWY

Cena zawiera:

 • Opiekę polskiego przewodnika Flow Africa (tylko w części safari)
 • Zakwaterowanie zgodnie z programem podczas safari
 • Transport w kraju docelowym (7-osobowa Toyota Land cruiser 4×4 z otwieranym dachem)
 • Wodę butelkowaną w części safari
 • Opiekę anglojęzycznego kierowcy-przewodnika Flow Africa
 • Wyżywienie zgodnie z programem podczas safari
 • Opłaty w parkach narodowych i zwiedzanych obiektach
 • Ubezpieczenie

Cena nie zawiera:

 • Przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa– Kilimanjaro, Zanzibar/Dar es Salaam–Warszawa (koszt dodatkowy: ok. 3000–3500 PLN za osobę; bilet można rezerwować indywidualnie)
 • Przelotu wewnętrznego na trasie Serengeti –Zanzibar (koszt dodatkowy od ok. 300 USD za osobę)
 • Zwyczajowych napiwków (koszt dodatkowy: ok. 70 USD za osobę) oraz własnych wydatków
 • Dopłaty do pobytu na Zanzibarze w hotelu 3* w pokoju dwuosobowym (koszt dodatkowy: od 910 USD za osobę za 5 nocy z 2 posiłkami dziennie)
 • Wizy (koszt dodatkowy: 50 USD za osobę)
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego podczas safari (koszt dodatkowy: 650 USD)
 • Dopłaty do pobytu na Zanzibarze w hotelu 4,5* w pokoju dwuosobowym (koszt dodatkowy: od 1425 USD za osobę 5 nocy z 2 posiłkami dziennie)
  Ulubione kierunki podróżników
  WSZYSTKIE KOLORY KENTE
  Burkina Faso, Ghana
  od 1 do 12 osób
  KENYA BREAK
  Kenia
  od 1 do 12 osób
  WIELKA MIGRACJA SERENGETI
  Tanzania
  od 1 do 12 osób
  KILIMANJARO MACHAME ROUTE
  Tanzania
  od 1 do 12 osób

  Darmowa 45-minutowa konsultacja online z naszymi Ekspertami od Podróży dostępna przez platformę Teams

  789229983